Krikščionių medicinos centras

Kineziterapeutas: kada prireikia jo paslaugų?

Kineziterapeutas: kada prireikia jo paslaugų?

Kaklo ir nugaros skausmai yra vienos dažniausių nedarbingumo priežasčių. Maždaug 97 procentai šiais skausmais besiskundžiančių pacientų yra vos šiek tiek vyresni nei 40 metų – tokie pat statistikos duomenys užfiksuoti ne tik Lietuvoje, bet taip pat ir visoje Europoje. Svarbu žinoti, kad labai dažnais atvejais šie skausmai yra gana nesunkiai įveikiami – kineziterapeutas gali paskirti individualią programą, kuri padės išspręsti šias sveikatos problemas.

Kodėl verta kreiptis į kineziterapeutą?

Visų pirma, šios srities specialistai gali padėti ženkliai sumažinti patiriamą skausmą ar jį pašalinti, todėl gyvenimo kokybė tampa kur kas geresnė. Įprastose gydymo įstaigose pacientai ne visada gauna vertingų patarimų, kaip kovoti su juntamu skausmu – kartais tiesiog rekomenduojama daugiau pajudėti, pradėti lankyti baseiną, ir t.t. Kineziterapeutas netaiko universalių problemos sprendimo būdų – kiekvienam pacientui yra skiriamas individualus dėmesys. Būtent todėl po kurio laiko skausmas tampa gerokai mažesnis, o jo trukmė – trumpesnė.

Profesionalias kineziterapeutų paslaugas rasite Osteomedika klinikoje.

Kada reikalinga kineziterapija?

Gydymas judesiu gali būti naudingas kiekvienam žmogui, kuriam svarbu palaikyti puikią savijautą, tačiau į kineziterapijos specialistus dažniausiai kreipiamasi tada, kai kenčiami nugaros, kaklo ar sąnarių skausmai. Kartais kineziterapeutas gali pagelbėti ir antsvorio turintiems žmonėms – tai gali būti tikrai efektyvi kompleksinė gydymo dalis, kuri normalizuoja medžiagų apykaitą ir pagerina vidaus organų veiklą. Taip pat kineziterapeutai gali pagelbėti tais atvejais, jei pacientui yra nustatytas kraujagyslių kalkėjimas, jei diagnozuota širdies yda, ir t.t.  Kineziterapijos užsiėmimai gerina smegenų veiklą ir leidžia atsipalaiduoti – dėl didesnio seratonino ir dopamino kiekio pacientas tampa kur kas pakilesnės nuotaikos.

Kokie metodai gali būti taikomi?

Kineziterapeutas taiko labai platų įvairių metodų spektrą – jie gali būti pasyvūs arba aktyvūs. Aktyviems metodams priskiriamos mankštos, tempimo, stabilizavimo ar raumenų jėgos pratimai.  Jei taikomi pasyvūs gydymo metodai, pacientui gali būti skiriamos gydomosios vonios, taikoma sąnarių mobilizacija, ir t.t. Gydymo metodika visuomet priklauso nuo paciento būklės ir bendros savijautos: pirmojo vizito metu stengiamasi kuo daugiau sužinoti apie paciento sveikatą, o jau tuomet galima paskirti tinkamiausi gydymo programą.

TAIP PAT SKAITYKITE