Agatas

Apie ką byloja skausmai pilve

Apie ką byloja skausmai pilve

Būsimas mamas dažnai gąsdina nauji pojūčiai. Kaip be panikos įvertinti pilvo skausmus ir ką daryti iki apsilankant pas gydytoją?

Dažniau ar rečiau nemalonių pojūčių pilve patiria kiekvienas žmogus. Besilaukiančios mamytės taip pat dažnai skundžiasi skausmais pilve, bet nėštumo metu, kai pilvas yra pagrindinis dėmesio objektas, bet koks su juo susijęs negalavimas kelia didelį nerimą. Pilvo skausmai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, todėl norint nustatyti tikslią diagnozę reikia tinkamai tuos skausmus apibūdinti.

Nėštumui gresia pavojus

Gresiant persileidimui arba priešlaikiniam gimdymui nėščioji gali jausti skausmingą tempimą pilvo apačioje, labai primenantį mėnesinių skausmus. Šie skausmai labiau lokalizuojasi centrinėje pilvo srityje, skauda ir kryžkaulį, be to, skausmą neretai lydi kraujingos (ar gleivingos) išskyros, dažnesnis šlapinimasis. Ši būklė gali atsirasti po didesnio fizinio ar emocinio krūvio, kartais pailsėjus praeina.

Jeigu šiame etape moteris nesiima jokių priemonių, gali įvykti persileidimas ar priešlaikinis gimdymas. Jo metu skausmai staiga pasikeičia, prasideda periodiški, pasikartojantys dažniau negu kas 10 min. sąrėmiai. Antroje nėštumo pusėje pilvo skausmus dažnai lydi gimdos sukietėjimas, vėliau gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tokią moterį būtina kuo greičiau vežti į ligoninę.

Nustatyti gresiantį persileidimą ar priešlaikinį gimdymą padeda tyrimas ultragarsu, kurio metu galima stebėti padidėjusį gimdos tonusą, nustatyti, ar neatsisluoksniavęs chorionas arba placenta, įvertinti vaisiaus būklę. Paskutiniais nėštumo mėnesiais apie vaiko būklę ir gimdos tonuso pakitimus galima sužinoti pasitelkus kardiotokografiją.

Skausmai įspėja apie ligas

Nėštumo metu susidaro palankios sąlygos prasidėti pilvo ertmėje esančių organų ligoms, dažniausiai pasireiškiančioms pilvo skausmais. Besilaukiant vyksta hormoniniai pokyčiai, kurie sumažina žarnyno, tulžies pūslės, tulžies ir kasos takų judesius (peristaltiką). Tuomet ten esantis turinys ilgiau užsibūna, jame atsiranda sąlygos daugintis ligas sukeliančioms bakterijoms. Be to, nėščiosioms susilpnėja moters imunitetas ir pasikeičia vidaus organų kraujagyslių kraujotaka. Visa tai sudaro palankias sąlygas kilti uždegimui.

Pilvo organų ligos nėščiosioms pasireiškia šiek tiek kitaip nei įprastai. Tai atsitinka dėl keleto priežasčių. Pirma, dėl didėjančios gimdos ir susilpnėjusios priekinės pilvo sienelės pilve esantys organai pasislenka ir todėl skausmas gali būti jaučiamas neįprastoje vietoje. Antra, dėl vidaus organų pasislinkimo su uždegimais kovoti padedanti didžioji taukinė blogai kontaktuoja su vidaus organais, nes ją nustumia gimda. Todėl prasidėjęs uždegimas gali labai greitai išplisti į gretimus organus ir pilvaplėvę (tai plona plėvelė, dengianti visus pilve esančius organus ir pilvo sieną). Tai itin aktualu trečiąjį nėštumo trimestrą. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į gydytoją.

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE