Famisano

Kaip medicininiai grybai mažina cholesterolį?

Kaip medicininiai grybai mažina cholesterolį?

Apie 90 procentų vyresnio nei vidutinio amžiaus Lietuvos gyventojų serga dislipidemija. Tai reiškia, kad daugiau nei 1,5 mln. mūsų tautiečių savo organizme nešioja uždelsto veikimo bombą, kuri gali bet kada sprogti. Dislipidemija pasireiškia išaugusia riebalų koncentracija kraujyje, kitaip sakant, sutrinka gerojo ir blogojo cholesterolio santykis. Jeigu ši, pasyvi ir kartais nematomus simptomus rodanti liga negydoma, žmogus rizikuoja patirti infarktą, insultą, ženkliai išauga kitų, su kraujotaka susijusių ligų tikimybė. Gydymąsi žmonės renkasi įvairų. Daugelis į tai iš vis žiūri pro pirštus, bet tai – labai pavojinga. Jeigu nagrinėtume pasaulyje dominuojančius gydymo ir prevencijos metodus, vis populiarėja medicininiai grybai ir jų taikymas. Ar jie gali būti naudingesni nei vaistai nuo cholesterolio ir kaip jie veikia?

Viskas slypi sudėtyje

Niekam nėra paslaptis, kad gamtoje yra begalės augalų, kurie biologiškai aktyvūs ir savyje turi didžiulius naudingų medžiagų bei mineralų rezervus. Vartojamos daržovės, tokios kaip morkos, prieskoniai, kaip ciberžolės, vaisiai, kaip papajos ir daugelis kitų gamtinės kilmės produktų, labai padeda organizmui. Tačiau naudingųjų augalų viršūnėje – grybai, kurių kompozicijoje apstu ne vien maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų, bet ir kitų įmantrių veikliųjų medžiagų.

Vieni iš sveikatai naudingiausių – sparčiai populiarėjantys Auriculariamedicininiai grybai, tačiau ne ką mažiau sveikatingumą stiprina ir Shiitake, Lion’s mane ir t.t.. Japonijoje ir tolimosios Azijos kultūrose medicininiai grybai ir išpopuliarėjo, kaip gydymo priemonė. Na, o japonai gali džiaugtis ilgiausia vidutine gyvenimo trukme visame pasaulyje bei sąlyginai mažu sergamumu kraujotakos ligomis, tad galbūt vertėtų šio bei to pasimokyti.

Visų išvardintų grybų rūšių sudėtyje esantys elementai padeda stiprinti imunitetą, širdį ir kovoja su vėžiu. Kas liečia cholesterolį ir jo kiekio mažinimą, tai auriculariasudėtyje galime rasti polisacharidų ir polifenolių, kurie, medicininių bei mokslinių tyrimų duomenimis, mažina LDL (blogojo cholesterolio) kiekį, didina HDL (gerojo cholesterolio) kiekį bei padeda palaikyti tinkamą šių medžiagų balansą. Daug kas praleidžia ir TC arba trigliceridus. Tai – riebalas, svarbus dislipidemijos katalizatorius, kuris gali būti priskiriamas blogiesiems lipidams. Jo irgi neturėtų būti per daug.

Įveikti cholesterolį būtina

Kaip jau minėta, per pusantro milijono Lietuvos gyventojų (vyrų ir moterų) susiduria su padidinta širdies bei kraujotakos ligų rizika. Eurostat bei WHO (angl. Pasaulio sveikatos organizacijos) duomenimis, pagal mirtingumą dėl šių sveikatos sutrikimų – esame pirmoje vietoje Europoje, tad problema ne tik, kad opi, ji per mažai afišuojama. Žmonėms trūksta elementarios informacijos, kaip sumažinti cholesterolio kiekį savo organizme. Kai ištinka infarktas, insultas arba pasireiškia rimti simptomai, jau yra per vėlu. Ar ne geriau būtų tam užkirsti kelią? Tam nebūtina rinktis tūkstančius kainuojančių gydymų, o brangūs vaistai nuo cholesterolio nebūtinai turi patuštinti piniginę.

Yra pigesnių, prieinamų ir svarbiausia – natūralių bei nekenksmingų gydomųjų alternatyvų. Vaistinių bei medicininių grybų pagrindu pagaminti produktai, tokie kaip Auri 25, gali padėti jūsų organizmui. Juk vien tikėti sėkme ir negalvoti apie nelaimę nereiškia, kad būsite apsaugoti, juolab, kad pagalba ir raktas į geresnę savijautą yra visai šalia.

Tai geriau nei įprasti vaistai

Įprasta medicinos pramonės praktika yra tiesiog dėti veiksmingąsias medžiagas į tabletę ar kapsulę. Augalai veikia kiek kitaip ir jų nauda sveikatai – labiau įvairiapusiška, subalansuota. Šiek tiek plačiau panagrinėkime grybą auricularia auricula, AURI 25 ekstrakto pagrindą. Juose yra:

  • Naudingų skaidulų
  • Riboflavino (vitaminas B2) bei kitų B grupės vitaminų
  • Vario, cinko, mangano, seleno
  • Vitamino D
  • Polisacharidų
  • Kitų naudingų mikroelementų

Verta pakartoti, kad medicininiai grybai padeda ne tik kovoti su riebalais ar cholesteroliu, jie yra puikūs imunostimuliatoriai, gali sustiprinti organizmą prevencinėje kovoje su vėžiu arba kitais lėtiniais susirgimais. Prieš paprastą cholesterolį, skirtingai nei stiprūs ir organizmą išbalansuojantys vaistai, medicininiai grybai cholesterolį (blogąjį) skaido natūraliomis priemonėmis. Tą darbą atlieka eritadeninas (slopina gamybą), steroliai (mažina jo pasisavinimą) bei beta gliukanai (mažina kiekį).

Visumoje gaunamas rezultatas – stabdoma cholesterolio gamyba, sumažinamas pasisavinimas ir sumažėjęs jo bendras kiekis. Kenksmingų procesų grandinė nutrūksta ir grėsmės nebebūna tokios didelės.

Išvados

Kadangi kone kiekvienam vyresnio nei 40m. amžiaus Lietuvos gyventojui gresia padidėjęs cholesterolis arba kraujotakos bei širdies sutrikimai – reikia su tuo kovoti. Tiek prevenciniais tikslais, tiek jau susidūrus su rimtomis sveikatos problemomis padeda medicininiai grybai. Jų sudėtyje esantys fermentai, mikroelementai, naudingi mineralai bei maistinės medžiagos padeda organizmui skaidyti LDL (blogąjį cholesterolį). To rezultatas – pagerėjusi kraujotaka, sustiprėjęs imunitetas, sumažinta ligų atsiradimo arba pasikartojimo rizika.

TAIP PAT SKAITYKITE