Rawpowders

Kanapės

Kanapės

Kanapių gaminiuose yra daug svaiginamųjų medžiagų, tačiau pati svarbiausia – tetrahidrokanabinolis (THK). Didžiausia THK koncentracija moteriškuose žieduose, pumpuruose ir mažuose lapeliuose, yra jo ir stiebuose.

Marihuana (žolė) – paprasčiausias kanapių gaminys, gaminamas iš išdžiūvusio augalo lapų ir stiebų. Nupjautas augalas džiovinamas, vėliau smulkinamas arba malamas. Marihuanoje THK koncentracija gali svyruoti nuo 1 proc. iki 20 proc.

Hašišas išgaunamas iš augalo liaukinių plaukelių gaminamos išdžiovintos dervos. Šis preperatas vadinamas kanapių derva. Hašišas yra įvairaus atspalvio – juodas, tamsiai rudas, raudonai rudas ir pilkai rudas ar pilkai žalias ir žalias. Derva būna granuliuota, lygi, kieta ir minkšta, tąsi ir tampri.

Šio gaminio kokybė, t.y. THK koncentracija, priklauso nuo gamybos būdo ir laikymo sąlygų. Hašišas dažnai suminkomas į lazdeles, plokščius gabalėlius ar kubelius. Retai hašišas malamas į miltus. Tokie milteliai ryjami ar maišomi su gėrimu. Juos galima ir rūkyti. Hašišo THK koncentracija yra nuo 5 proc. iki 25 proc.

Kanapių ekstraktas („hašišo aliejus”, „skystos kanapės”) yra didžiausios koncentracijos natūraliu būdu išgaunamas kanapių preparatas. Jis gaunamas pamerkus augalą į tirpiklius, kurie atskiria kanabinoidus. Skystis filtruojamas, o tirpikliai išgarinami. Gaunamas sirupinis juodos ar tamsiai žalios spalvos nemalonaus kvapo skystis. Ekstraktas vartojamas maišant su tabaku ir rūkant. Kanapių ekstraktų THK koncentracija yra iki 60 proc. Mažos koncentracijos ekstraktas (iki 1-2 proc. THK) gaunamas iš augalo atliekų – stambių kotų.

Vartojimo būdai

Kanapių preparatai dažniausiai rūkomi. Paprastai rūkoma gryna marihuana arba tabako ir marihuanos mišinys, suvyniotas į cigaretes. Hašišas ar jo mišiniai taip pat rūkomi ypatingų formų pypkėse. Įprastos cigaretės ar tabakas taip pat impregnuojamas kanapių ekstraktu ir rūkomas. Kanapių gaminius rūkant ir norint pasiekti efektą, dūmai greitai įtraukiami į plaučius ir trumpam sulaikomas kvėpavimas.

Poveikis
Tik pradėjus vartoti ar atsitiktiniais atvejais: Ne visiems kanapių rūkymas turi didelį poveikį. Rūkantys kanapes paprastai jaučiasi atsipalaidavę, nori daug kalbėti. Kartais spalvos jiems gali atrodyti ryškesnės, o garsai – čaižesni. Žmogus fiziškai prie kanapių nepripranta, bet pastoviai jaučiama psichologinė priklausomybė. Jei prisirūkoma per daug, padidėja jautrumas. Kanapės turi įtakos atminties sutrikimams, mažina galimybes atlikti sunkesnius darbus.

Vartojant nuolat ilgesnį laiką:
Nuolat rūkant kanapes, kyla pavojus susirgti tokiomis pačiomis ligomis, kaip ir rūkant cigaretes – širdies, kvėpavimo takų ir bronchų sutrikimais bei plaučių vėžiu. Nuolatiniai vartotojai tampa neramūs ir depresiški. Žmonėms, sergantiems psichinėmis ligomis, rūkyti kanapes nuolat ypač pavojinga.
Kanapes rūkant nuolat, atsiranda rizika pabandyti ir „sunkesnį” narkotiką – heroiną. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad vartojant ilgesnį laiką atsiranda ir fizinė priklausomybė!!! Norėdami atsikratyti šio įpročio kasmet į gydytojus kreipiasi 120 000 žmonių.

Svarbu

  • Maišant marichuaną su amftaminais ar kokainu labai dažnėja širdies darbas. Didėja tikimybė ją perkrauti ir susirgti infarktu ar būti paralyžuotam.
  • Nors niekas neverčia pereiti nuo lengvesnio narkotiko prie sunkesnio, tai dažnai įvyksta, nes asmuo pradėjęs eksperimentus nebejaučia poreikio saugotis ir trokšta naujų pojūčių
  • Raudonos akys, kiek sutrikusi orientacija, vilko apetitas arba kikenimas be priežasties – tai dar ne visi „apsirūkymo” požymiai.

Kanapių intoksikacija

Fiziniai požymiai Psichiniai požymiai
  • paraudusios akys
  • primerkti akių vokai
  • dažnas pulsas ir padidėjęs kraujospūdis
  • džiūva burna
  • pykinimas ir vėmimas
  • minčių koncentracijos, atminties sutrikimai
  • laiko suvokimo pokyčiai (sunku nustatyti, kada vyko įvykiai)
  • euforija su juoku, orientacijos praradimas, sunkiais atvejais – narimas ar psichozė ir agresyvumas

Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE