Rūkymas yra nervinis įprotis. Daugelis rūkorių nervingi ir turi kuo nors nuraminti savo pakrikusius nervus.Nervų sistema tampa dirglesnė, jautresnė, blogėja atmintis.
Dauguma paauglių, kurie suserga psichinėmis ligomis, rūkė. Linkstama į neurasteniją ir nemigą.
Netenkama apetito, dažnai viduriuojama ar užkietėja viduriai. Nikotinas aktyvina skrandžio sulčių sekreciją – skrandžio opos.
Veidas praranda skaistumą, oda elastingumą, sausėja, susiraukšlėja (ypač prie viršutinės lūpos ir aplink akis), atsiranda raukšlės, balsas šiurkštėja, pagelsta ar pajuosta dantys, jie greit genda, iš burnos sklinda nemalonus kvapas.
Greičiau sensta, keliais metais anksčiau prasideda lytinis vytimas, trikdo kiaušidžių funkcijas.
Lyties organų ir krūtų vėžys. Tenka nupjauti krūtį ar krūtis dėl krūties vėžio.
Apibendrinus įvairiose šalyse atliktų tyrimų duomenis, galima išvardinti šiuos rūkančių motinų laukiančius pavojus:
Spontaninis abortas – rūkančioms moterims jis įvyksta dvigubai (net iki 80%) dažniau. Jų vaikai dažniau serga, lėčiau auga, būna nervingesni, prasčiau mokosi, 2 k. daugiau apsigimimų.
Vaisiaus mirtis nėštumo metu – rūkančioms moterims pasitaiko 20-24% dažniau, negu nerūkančioms;
Kūdikio mirtis gimdymo metu, priešgimdyminiame ir pogimdyminiame laikotarpiuose – iki 2,4 karto dažnesnis, jei moteris rūkė nėštumo metu;
Priešlaikinis gimdymas – rūkančioms moterims jis pasitaiko 1,5 karto dažniau;
Rūkančių motinų naujagimiai sveria vidutiniškai 200 g mažiau, žymiai dažniau jų svoris nesiekia 2500 g;
Rūkančių motinų vaikai net sulaukę 7-11 m. lieka 1 cm žemesni ir 3-4 mėn. atsilieka savo gabumais; Rūkančioms motinoms dažniau stinga pieno, trumpiau tegali maitinti. Kūdikis gauna nikotiną ir per motinos pieną.
Pastebėta, kad tarp paauglių daugiausia rūkymusi domisi tie, kurie bent kiek atsilikę nuo bendraamžių, jaučiasi už juos menkesni, savo ,”nesėkmes” jie bando kompensuoti cigarete.
84,5% vyrų ir 78,5% moterų pradėjo rūkyti, norėdami pamėgdžioti, iš smalsumo.
15,6% moterų, norėdamos suliesėti.
3,5% moterų dėl asmeninės dramos, vienišumo.
Apklausus vaikinus: 60% atsakė, kad tas pats ar mergaitė rūko.
84% atsakė neigiamai, kad būtų rūkanti draugė, o kad žmona rūkytų, nei vienas vaikinas nenorėjo (užuojauta rūkančioms panelėms – neištekėsite, kol nemesite rūkyti).
Vaikinų požiūris į rūkančią merginą:
-Kai kurios sako, kad rūkyti – madinga. Bet mados keičiasi. Nemadingą suknelę galima persiūti arba jos nenešioti. O ką daryti su rūkymo įpročiu, su pageltusiais dantimis ir papilkėjusia veido oda?
-Daugelis mano, kad rūkanti mergaitė – ,”savas vaikinas”. Argi malonu merginai tapti ,”vaikinu”, nors ir ,”savu”!
-Tegul sau rūko į sveikatą. Su tokia galiu vaikščioti, bet susituokti su tokia- atleiskite!
-Visiems žinoma, kad gramas nikotino užmuša arklį. Žiūri į rūkančią mergaitę ir galvoji: o kiek ji turi arklio jėgų? O dar kalbama, kad tai silpnoji lytis!
-Kalbiesi su mergaite, o nuo jos, atleiskite už grubumą, dvokia. Ir koks čia grožis!
-Kartais mergaitės kalba, kad rūkančiai geriau apsiprasti tarp nepažįstamų. Sėdėk sau ir leisk dūmų kamuolius. Kokia paslaptinga nepažįstamoji! Gaila, kad tik dūmai ją padaro paslaptinga…
-Jei aš atvirai tai pasakyčiau mergaitėms, jos mane išjuoktų. Betgi jos – būsimosios motinos, tad būtų labai gerai, jei jos pagalvotų apie savo ir būsimų vaikų sveikatą.
-Kodėl negerbti rūkančios mergaitės, jei ji protinga? Kodėl nesielgti su ja draugiškai, jei ji duoda nusirašyti, visada padeda? O pamilti tokią – atleiskite! Aš manau kad nė vienas vaikinas nemato savo svajonėse mylimosios su cigarete lūpose!
-Būčiau jų tėvas, iškarščiau su diržu kailį – ir viskas!
-Aš pastebėjau, kad rūkančios merginos labai nervingos, piktos, greitai susierzina. Rūkant genda jų charakteris. O kam tokios patinka…?