Krikščionių medicinos centras

Ką daryti jei nelaiko šlapimas?

Ką daryti jei nelaiko šlapimas?

Moters gyvenimo kokybė turi būti pilnavertė, bet nemažai gimdžiusių moterų, kurios augina kelis vaikus, o tarp gimdymų trumpas laikotarpis, pardeda varginti – šlapimo nelaikymas. Ši problema atsiranda po neštumų gimdymo ir stipriai įtakoja moters gyvenimo kokybę.

Pradėkime nuo to, tai kas yra šlapimo nelaikymas ir kokios pagrindinės priežastys jo atsiradimui?

Šlapimo nelaikymas – tai būklė, kai kankina nevalingas šlapimo nelaikymas, mažais kiekiais pratekėdamas. Jo atsiradimas padidėja, kai padidėja slėgis pilvo ertmėje. Dažniausiai bėda sustiprėja kosint, čiaudint, patiriant fizinį krūvį, netgi intensyviai juokiantis. Kas lempia tai? Priežastys gali būti įvairios: nėštumas, mažojo dubens traumos, dažni gimdymai, antsvoris, lėtinis vidurių užkietėjimas, lėtinės ar nuolatinės šlapimo takų bei pūslės ligos, menopauzė, harmoniniai pokyčiai. Šlapimo nelaikymą gali išprovokuoti ir ilgai užsitęsęs kosulys, kai kurie vaistai, itin aktyvus sportas ar didžiulis fizinis krūvis. Tai nepaprastai aktuali problema, labai apkartinanti žmogaus socialinį gyvenimą (vengiama tolimesnių kelionių, naudojimosi transportu, nežinomų vietų, netgi lytinių santykių) bei dažnu atveju turinti rimtų psichologinių pasekmių.

Ar šlapimo nelaikymo problema kankina tik moterys?

Ši problema vargina ne tik moteris, bet ir vyrus. Žinoma, moterys kenčia dažniau, bet vyrai išgyvena šį sutrikimą skausmingiau. Verta atminti ir tai, jog senstant, sergant įvairiomis lėtinėmis ligomis, šlapimo nelaikymo problemos nuolat didėja. Pavyzdžiui, tarp vyresnių nei 60 metų žmonių su šlapimo nelaikimo problema susiduria 40% procentų. Žmonės, kurių amžius didesnis nei 75 metai – kenčia 80 – 90 % procentų.

Kaip gydomas šlapimo nelaikymas?

Pasaulyje žinoma ne viena dešimtis chirurginių, taip pat ir neinvazinių šlapimo nelaikymo gydymo būdų, kai pacientui yra skiriamos specialios procedūros, mankštos ar terapijos. Konkretus gydymo būdas visada pasirenkamas pirmiausia įvertinus ligos požymius, pačios moters įvardijamus simptomus, dubens dugno raumenų būklę, moters amžių, gretutines ligas ir pan. Kiekvienas gydymo būdas turi savų pliusų ir minusų. Vieni metodai, pavyzdžiui, kasdienis mankštinimasis ar Kėgelio pratimų (kai sutraukiami ir atleidžiami tarpvietės raumenys) darymas reikalauja ilgo gydymosi laiko, kiti būdai, tokie kaip operacinis gydymas, yra neatsiejami nuo galimų komplikacijų, treti būdai, tokie kaip įvairios injekcijos ar gydymas lazeriu, nėra tokie patrauklūs dėl didelių savo kainų.

Lietuvoje vis dažniau moterys renkasi šlapimo nelaikymą gydyti magnetine stimuliacija. Tai Europoje ir JAV jau seniai pripažinta neskausminga, neinvazinė, saugi ir trumpa – vos 20 minučių trukmės procedūra, kuriai nereikalingas joks specialus pasiruošimas. Procedūros metu nereikia nusirengti, išvengiama kontakto su oda, o žmogus tiesiog sėdi patogiame fotelyje. Magnetinis laukas prasiskverbia pro drabužius, audinius, stimuliuoja raumenis, esančius giliai kūne. Jau po kelių procedūrų jaučiamas pagerėjimas, o visiškam atsistatymui pakanka 5-6 seansų, atliekamų kas antrą dieną. Magnetinių procedūrų dėka dubens dugno raumenys atgauna tonusą, jėga ir ištvermę.

Magnetinės stimuliacijos pagalba galima gydyti įvairių tipų šlapimo nelaikymą. Žinoma, šis gydymo metodas efektyviausiai padeda, kai kankina šlapimo nelaikymas po gimdymo. Magnetinės stimuliacijos procedūras taip pat galima taikyti ir vyrams. Šis būdas efektyviausiai padeda po gimdymo ir neužleidžiant ligos.

* šlapimo nelaikymui po gimdymo jo sėkmės atvejų yra daugiausiai net iki 95%

Daugiau informacijos apie šlapimo nelaikymo gydymą magnetine stimuliacija rasite interneto svetainėje

https://tapksveikas.lt/

Aistės Veismanaitės tekstas
Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Rima Sapon

TAIP PAT SKAITYKITE