Mūsų kabinetą aplanko ne vienas pacientas su įaugusiais nagais, kuris galvoja, arba jam patarė, ir neretai tai būna šeimos gydytojai ir, net, dermatologai, kad pamirkys kojas druskų vonelėje, pasiteps kokiais nors vaistais ir skausmas dings, nagas išsitiesins. Ne!!! Taip tikrai nebus. Įauga DEFORMUOTAS nagas!!! O deformuojasi jis dėl daugybės priežasčių.
Pirmiausia, ir svarbiausia, priežastis yra kūno biomechanika (eisena ir laikysena, kaip jūsų kūno svoris pasiskirsto pėdoje stovint arba judant, dažniausiai didžiausias spaudimas tenka didžiajam pėdos pirštui), iš jos išplaukia populiariausia – avalynė (ar ji tikrai atitinka jūsų pėdos ilgį ir plotį ir t.t.). Antra, sena, daugumai jau įgrisusi tema, bet aktuali moterims, kurios vis dar galvoja, kad jei aukštakulniai nespaudžia, vadinasi pėdai niekas negresia. Gresia ir dar kaip, nes atsistojus ant aukštakulnių, pėdos svorio centras persikelia į priekinę pėdos dalį, vadinasi visas kūno svoris perkeliamas į pirštus ir, žinoma, didžiausias spaudimas tenka nagams.
Jei aukštakulniai dar ir siauresni arba smailanosiai, tai prie visko yra nenatūraliai suspaudžiami pirštai, tuo pačiu ir nagai, ir vėl spaudimas, ir vėl pasekmė – nagų deformacija.Taip, jums atrodo, kad batai nespaudžia, bet pabandykite apsibrėžti batą ant popieriaus, o po to atsistoti ant to trafareto ir viskas iš karto pasidaro aišku. Kalba eina apie tai, kad šis procesas gali trukti kelis metus, ilgai, net ir nelabai stipriai, bet pastoviai spaudžiami nagai laikui bėgant deformuosis.
Sekanti priežastis – aktyvus sportas. Ir tai taip pat surišta su kūno biomechanika. Aktyviai sportuojant daugeliu atveju didžiausias spaudimas tenka priekinei pėdos daliai, t.y. atraminiam didžiajam pirštui ir jo nagui, pėdos sportbačiuose prakaituoja, oda ir nagai minkštėja, spaudžiamas nagas pamažu pradeda deformuotis. Jei spaudimas trunka ilgą laiką, deformacijos neišvengsite, nagas pradės riestis, suktis, ir įaugs. Dar viena aktyvaus sporto šaka, taip patinkanti daugeliui mūsų tautiečių – kalnų žygiai arba tiesiog žygiai ilgomis distancijomis. Dažnas nusiperka ne visiškai tinkamą avalynę vaikščioti po kalnus, plius, lipant į kalnus, svorio centras dažnai ir vėl tenka priekinei pėdos daliai, vadinasi vaikštoma ant pirštų, spaudimas eina pirštams, nagui nėra kur dėtis ir jis bando prisitaikyti prie esamos padėties, bandydama riestis ir suktis. Visa tai skatina nago deformacija ir įaugimą.
Dar viena visiems be išskirties opi problema nagų kirpimas. Kojų nagus reikia kirpti tik tiesiai, ne pagal kontūrą, neužapvalinant. Daugeliui atrodo nieko tokio, jei truputį nukirps kampukus, nes dažnai nagų forma yra trapecinė, ir atrodo, kad tie kampučiai trukdys, plėšis kojines, kabinsis. Patikėkite, apsiausite kojines, truputi prasieisite ir tie kampučiai natūraliai nusišlifuos.
Nagai derfomuojasi ir dėl įvairių nagų traumų. Nepamirškime – įauga DEFORMUOTAS nagas. Po bet kokios traumos nagas deformuojasi, todėl dažna pasekmė – įaugimas. Tas pats pasakytina ir apie nagų grybelį. Užkrėstas nagas suminkštėja, tampa porėtas, grybelis trukdo natūraliam augimo procesui, nagas negali nuaugti, todėl tuo pačiu principu pradeda riestis ir įauginėti.
Dar viena, labai aktuali moterims, mėgstančioms gelinį kojų nagų lakavimą, priežastis. Gelis yra plastifikatorius, juo padengti nagai tampa kieti, nemobilūs, džiovinant specialioje lempoje gelis kietėdamas plečiasi ir keičia nago formą, deformuojasi. Pasekoje atsiranda tuštumos po nagais, taip vadinama onicholizė ir tai tikrai ne vieno apsilankymo salone rezultatas. Kuo ilgiau nagai „prievartaujami” geliniu lakavimu, tuo didesnė tikimybė, kad jums greitu laiku teks ieškoti specialisto jūsų nagų problemoms spręsti. Tuo pačiu, geliu padengti nagai lengviau traumuojami, ypač dėvint aukštakulnius arba siauresnius batus.
Taigi, kaip matote, tai nėra tokia jau nekalta problemėlė, kaip daugeliui gali pasirodyti. Įvairios infekcijos, grybeliai, bakterijos, gelinis lakavimas, kūno biomechanika, avalynė, traumos (dažnai net ne iš karto pastebimos), suveda viską į labai nemalonią ir skausmingą problemą.
Pasistenkite atkreipti dėmesį į visas aukščiau išvardintas priežastis, ir, tikėkimės, kad jūs išvengsite šių nemalonių pojūčių arba, bent jau, laiku kreipsitės pagalbos į specialistus. Šiuo atveju gydymo procesas bus žymiai trumpesnis, lengvesnis, sutaupys jūsų laiką ir pinigus.
Prevencija visada pigiau,nei gydymas!
„HealthyFeet” podologijos kabinetas
Antakalnio g. 43, Vilnius
+37061427199
podology.practice@gmail.com