Viena iš labiausiai paplitusių mūsų laikmečio ligų yra neurozė. Neurozę lydi nuotaikos pablogėjimas, nuolatinis nepasitenkinimas savo veiksmais, aplinkinių poelgiais. Taip pat neurozė gali sąlygoti susidomėjimo darbu praradimą, nesugebėjimą susikoncentruoti. Neurozei yra būdinga nemiga, greitas nuovargis, nuolatinis susierzinimo jausmas. Neurozė taip pat skatina nervų sistemos išsekimą, dėl kurio susilpnėja imunitetas, vystosi įvairios ligos.
Dėl neurozę sukeliančių priežasčių yra ginčijamasi nuo seno. Šiuo metu yra priimta manyti, kad neurozę sukelia įvairūs emociniai išgyvenimai, dvasinės traumos. Be to, neurozę generuojančiomis priežastimis laikomas piktnaudžiavimas alkoholiu, narkotinių medžiagų vartojimas. Dažnai neurozė vystosi bendro organizmo nusilpimo dėl infekcinių susirgimų, dėl įvairių galvos traumų ir kt., fone. Vaikų neurozė yra aiškinama tiek motinos piktnaudžiavimu alkoholiu nėštumo metu, tiek ir gimdymo proceso komplikacijomis bei netinkama auklėjimo politika.
Taigi, galima sakyti, kad neurozė – tai liga, kuri atsiranda dėl įvairių biologinių, visuomeninių ir psichologinių veiksnių. Todėl neurozės gydymas numato individualų požiūrį į kiekvieną atskirą atvejį, tam, kad atsižvelgiant į asmenines alinkybes, būtų galima atlikti pilnavertį ir veiksmingą neurozės gydymą. Kompleksiškumas – dar vienas aspektas, kuris yra būtinas siekiant, kad neurozės gydymas būtų efektyvus.
Tuo atveju, kai neurozė, kurios atsiradimo priežastis buvo emociniai išgyvenimai, vystosi lengva forma, vizitas pas psichoterapeutą gali būti svarbiausiu vaistu, kurį gali pasiūlyti neurozės gydymas. Psichoterapija apskritai yra plačiai taikoma gydant neurozes. Be to, neurozės gydymas numato grupinę, o esant būtinybei, ir šeimyninę terapiją, individualius pokalbius su pacientą, kuriam nustatyta diagnozė „neurozė”, stebinčiu gydytoju. Kartais neurozės gydymui yra naudojami hipnozės seansai. Visos išvardintos psichoterapijos priemonės yra skirtos emocinės ligonio būsenos stabilizavimui, pozityvios jo gyvenimo nuostatos sukūrimui.
Neurozės gydymas kaip sveikatinančios priemonės komplekso dalį numato ir medikamentų terapijos kursą. Neurozės yra gydomos trankvilizatoriais, kurie suteikia gydant neurozę būtiną raminantį ir migdantį poveikį. Gydant neurozę, taip pat skiriami imunitetą stiprinantys preparatai, gydomosios mankštos užsiėmimai.
Neurozė – tai liga, kurią gydant būtinos ir fizioterapinės procedūros. Šiuo metu neurozių gydymas yra sėkmingai vykdomas įvairiose šalies sanatorijose. Jei kelionė, kurios tikslas yra neurozės gydymas, dėl kokių nors priežasčių yra neįmanoma, galima pasinaudoti naujausiu išradimu – terapine masažo lova. Aprūpinta stuburo masažą atliekančiomis, akupupunktūros poveikį turinčiomis bei šilumos terapijos sistemomis, masažo lova ne tik sustiprina imunitetą, bet ir suteikia galimybę atsipalaiduoti, pajusti dvasios pusiausvyrą, o tai yra labai naudinga, gydant tokią ligą, kaip neurozė.