Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo šių metų pradžios visi tėvai gali kreiptis emocine pagalbos linija 1809, kurioje be kitų paramą teikiančių linijų yra atsiradusi ir „Tėvų linija“. Pasibaigus mokslo metams, konsultacijos nėra stabdomos, o pagalba suteikiama tą pačią dieną visoje Lietuvoje.
„Tėvų linijoje“ konsultuoja profesionalūs psichologai bei specialiai tam paruošti savanoriai. Emocinė parama teikiama nemokamai ir anonimiškai.
Su psichologais „Tėvų linijoje“ galima pasitarti visais klausimais, susijusiais su vaikų ir šeimos psichologiniais sunkumais, rūpesčiais, tarpusavio santykiais, savijauta ir pan. Tuomet, kai tėvams ar vaikams sukyla stiprios emocijos ir sunku susivaldyti arba reikia palaikymo, norisi išsikalbėti, pasidalinti rūpesčiais. Taip pat jeigu kyla klausimų, kaip derėtų pasielgti konkrečioje situacijoje.
„Gali atrodyti, kad pasibaigus mokslo metams, tėvams kyla kur kas mažiau klausimų ar susirūpinimo dėl vaikų ir paauglių elgesio, jų savijautos, išgyvenimų. Tačiau ir vasarą tėvai atsiduria situacijose, kai abejoja, ar tinkamai elgiasi, reaguoja, supranta savo vaikus ir paauglius. Gali ištikti sudėtingų ir sunkių įvykių. Taip pat dalis tėvų jaučiasi pavargę ar nusivylę savimi ir nori tiesiog pasikalbėti“, – sako Paramos vaikams centre veikiančios „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė.
Psichologė pastebi, kad vaikų atostogų metu tėvams iškyla ir naujų klausimų, ypač šiais pandeminiais metais. Daugėja konfliktų dėl laiko praleidžiamo prie ekranų, paaugliams sunkiau laikytis susitarimo grįžti laiku namo arba, atvirkščiai, jie niekur nenori eiti. Tėvai susiduria su abejonėmis ir nerimu, ar leisti vaikus į stovyklas, ar įkalbinėti, kai jie atsisako, kaip susidėlioti dienotvarkę ir kuo užimti tiek mažuosius, tiek vyresnėlius, kai rutina yra pasikeitusi.
„Daug nerimo tėvai išsako dėl karantino metu pasikeitusio vaikų ir paauglių elgesio, kuris dar labiau gali išryškėti vasarą. Pavyzdžiui, aktyvūs vaikai niekuo nesidomi, kitiems sunku atkurti socialinius ryšius ar atsitraukti nuo kompiuterinių žaidimų. Pastebėjus nerimą keliančius ženklus, labai svarbu pasitarti su specialistu“, – atkreipia dėmesį J.Baltuškienė.
Daugiau informacijos čia.
Emocinė paramos linija 1809 vienija Vilties liniją, Pagalbos moterims liniją, Jaunimo liniją, Vaikų liniją, Sidabrinę liniją ir Tėvų liniją. Skambučiai į emocinės paramos liniją 1809 yra nemokami.
SAM Spaudos tarnyba pagal Paramos vaikams centro informaciją