Remiantis naujaisiais tyrimais, tai, kaip žmonės naudoja socialinius tinklus „Twitter“ ar „Facebook“, gali parodyti jų narcisizmo lygį, rašo dailymail.co.uk.
Mičigano universiteto mokslininkai tyrė, kaip socialinių medijų naudojimas atspindi augantį narcisizmą. Nustatyta, kad vidutinio amžiaus narcizai dažniau naudoja „Facebook“, o jaunesni – „Twitter“ tam, kad išreikštų savo tuštybę.
Pasak Ellioto Peneko, vidutinio amžiaus žmonėms „Facebook“ padeda išlaikyti susikurtą pageidaujamą socialinį įvaizdį ir iš bendraamžių gautų pritarimą savo reiškiamai nuomonei.
„Facebook“ yra įrankis valdyti savo įvaizdį ir kartu patikrinti, kaip į jį reaguoja kiti. Tokie žmonės jau turi savo draugų ratus ir jiems daugiau nereikia“, – teigė E. Penekas.
Jaunesni ir taip dažnai pervertina savo nuomonę – pritarimas jiems nėra svarbus, todėl dažniau rašo savo „Twitter“ paskyroje. Šis socialinis tinklas jaunimui veikia tarsi megafonas.
„Jauni žmonės stengiasi plėsti savo draugų ratus, todėl „Twitter“ dažniau reiškia savo nuomonę platesniais socialiniais klausimais“, – jaunimo įpročius apibūdino E. Penekas.
Tyrimo metu buvo analizuojama 486 studentų ir 93 suaugusiųjų „Facebook“ ir „Twitter“ naudojimo įpročiai. Tiesa, mokslininkai negalėjo atsakyti, ar socialinių tinklų populiarumas priklauso nuo žmonių narcisizmo.