Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“,kartu su partneriais „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejumi, visą vasarą Lietuvos gyventojus kvietė prisijungti prie socialinės akcijos „Tau ledai, o jiems delfinų pagalba“. Nuo šiandien prasidėjus registracijai dėl delfinų terapijos, iniciatyvos atstovai primena, kokius dokumentus turi pateikti šeimos, auginančios vaikus su specialiaisiais poreikiais ir norinčios dalyvauti atrankoje.
Rugpjūčio 31 dieną baigėsi prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse visą vasarą vykęs jautrios socialinės akcijos „Tau ledai, o jiems delfinų pagalba“ pirmasis etapas. Septintą vasarą iš eilės „Maximos“ pirkėjai buvo kviečiami įsigyti specialiu ženklu pažymėtų valgomųjų ledų „Klasika“ porciją ir taip prisidėti prie nepamirštamos dovanos specialiųjų poreikių turintiems vaikams suteikimo.
Šiandien, startavus antrajam iniciatyvos etapui, jau visai netrukus dar 15-ai šeimų, auginančių vaikus su negalia, bus dovanojama nepamirštamą patirtį suteikianti delfinų terapija.
„Šeimų, auginančių vaikus su specialiaisiais poreikiais, kasdienybę dažniausiai lydi iššūkiai, tad tiek mažiesiems, tiek ir jų artimiesiems prireikia daug vidinės stiprybės įveikti šiuos išbandymus. Kiekvienais metais po „Tau ledai, o jiems delfinų pagalba“ akcijos girdimos pozityvios ir širdį sujaudinančios istorijos neleidžia abejoti šio projekto prasme. Dėkojame partneriams, kurie taip pat mato didelę prasmę šios iniciatyvos tęstinume, o svarbiausia, tariame ačiū visiems pirkėjams, nelikusiems abejingiems ir kurių dėka šiemet delfinų terapijų užsiėmimai pradžiugins jau net 105-tąją Lietuvos šeimą per visą akcijos gyvavimo istoriją“, – sako Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė.
Skelbiama registracijos pradžia
Šiandien, t. y., rugsėjo 9 d., paskelbus anketų priėmimo pradžią, socialinės akcijos iniciatoriai primena, kad atrankoje dalyvauti gali šeimos, auginančios specialiųjų poreikių turintį vaiką iki 17 metų amžiaus (imtinai) bei susiduriančios su finansiniais sunkumais.
Atrankoje norinčios dalyvauti šeimos kviečiamos iki rugsėjo 13 d. (imtinai) registracijos anketą bei visus reikiamus dokumentus siųsti registruotu paštu, adresu: Lietuvos jūrų muziejus, Delfinų terapijos centras, Smiltynės g. 3, LT-93100, Klaipėda.
Daugiau informacijos apie dokumentų pildymą ir pačius dokumentus galite rasti: https://muziejus.lt/lt/registracija.
Ką svarbu žinoti pasibaigus registracijai?
Rugsėjo pabaigoje, iš srities ekspertų sudaryta komisija, vertins registracijos metu gautas anketas ir išrinks 15-a specialiuosius poreikius turinčių vaikų, kurie bus pakviesti į nepaprastus susitikimus su delfinais. Vaikams bus sudaromos individualios jų poreikius atitinkančios programos, kuriose jie turės galimybę gauti 10 delfinų terapijos užsiėmimų, ne mažiau kaip 6-ias negalios specialistų konsultacijas bei kitas papildomas veiklas.
Taip pat primenama, kad dalyvavimas atrankoje neužtikrina šeimų išrinkimo ir dalyvavimo akcijoje. Dėl atrankos kriterijų taikymo gali būti, kad dalyvavimas akcijoje nebus patvirtintas. Tokiu atveju, atrankos procesui pasibaigus, Lietuvos jūrų muziejus gautus šeimų duomenis sunaikins.
Po atrankų vertinimo posėdžio apie dalyvavimą akcijoje iki spalio 18 d. bus informuojami tik atrinkti dalyviai.
Delfinų terapijos teikiama nauda
Daugiametė Lietuvos jūrų muziejaus patirtis rodo, kad delfinų terapija ypač svarbi vaikams, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psicho-emocines traumas ar turintiems raidos sutrikimų. Užmegzta draugystė su šiais žinduoliais padeda vaikams įgyti pasitikėjimo, teigiamai paveikia jų saviraišką, fizinius ir bendravimo gebėjimus.
„Tyrinėjant delfinų asistuojamos terapijos poveikį nustatyta teigiama nauda padedant sumažinti vaikams baimę būti nesuprastiems, stiprinant pasitikėjimą savimi ir kitais, tobulinant bendravimo įgūdžius. Susitikimas su šiais gyvūnais gali tapti nepamirštama ir gyvenimą keičiančia patirtimi ne tik vaikams, bet ir jų artimiesiems – tai padeda formuoti naują, dar tvirtesnį bei artimesnį ryšį, pažinti savo vaiką iš naujo.
Delfinų terapiją patyrusios šeimos dalinasi po programos pastebėjusios akivaizdžius pokyčius, kai atžaloms pagerėja ir emocinė, ir fizinė sveikata. Pavyzdžiui, po terapijų judėjimo negalią turintys vaikai lengviau valdo savo kūną, gerėja jų ištvermė, smulkioji ir stambioji motorika. Pasak šeimų, po šių terapijų vaikai tampa dar labiau savarankiškesni, kas anksčiau jiems atrodė neįmanoma“, – pasakoja I. Trakimaitė-Šeškuvienė.