Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva, iki 2024 m. pab. bus atnaujinti du Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) skyriai. Tai padės sustiprinti ligoninės teikiamas paslaugas pacientams ir pagerins darbo sąlygas ligoninės sveikatos priežiūros specialistams.
SAM Specializuoto sveikatos priežiūros skyriaus patarėjos Vilijos Kondrotienės teigimu, RVUL modernizacija prisidės prie ministerijos siekio užtikrinti geresnį ligų valdymą ir kontrolę, efektyviau valdyti pacientų srautus, taip pat pasirūpinti tolygiu, saugiu, nenutrūkstamu paslaugų teikimu ekstremaliųjų situacijų metu.
Įgyvendinus pokyčius – paslaugomis naudosis daugiau pacientų
RVUL direktorės dr. Jelenos Kutkauskienės teigimu, modernizacija leis atnaujinti apie 5,7 tūkst. kv. m. patalpų. „Numatoma, kad Skubiosios pagalbos skyriuje sveikatos pagalbą gaunančių pacientų skaičius išaugs iki 95 tūkstančių per metus, o Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje bus galima gydyti daugiau nei 3 tūkstančius pacientų per metus. Tai – apie 50 procentų daugiau nei dabar“.
Skubiosios pagalbos skyriuje bus atlikta patalpų renovacija – atnaujintos registratūros, pacientų laukimo zonos. Efektyviau suvaldyti į ligoninę atvykstantį pacientų srautą padės naujai įrengti papildomi apžiūros kabinetai. Į juos bus nukreipiami pacientai, kuriems nereikės atlikti papildomų tyrimų. Taip pat bus įkurtas papildomas apžiūros kabinetas traumas patyrusiems pacientams.
Kiti pokyčiai Skubiosios pagalbos skyriuje orientuoti į pacientams ir darbuotojams patogios aplinkos kūrimą: bus renovuojama vėdinimo bei kondicionavimo įranga, diegiamas belaidis internetas, nauja eilių valdymo sistema su informaciniais ekranais.
Atnaujinant RVUL ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių, bus perplanuotos patalpos. Numatoma efektyviau išdėstyti palatų ir stebėjimo postų zonas, jose naudojamą įrangą, medicininių priemonių paruošimo ir saugojimo patalpas. Įgyvendinus pokyčius atsiras daugiau galimybių izoliuoti pacientus – vietoje dabartinių daugiaviečių palatų numatyta įrengti 1–2 vietų palatas, turinčias neigiamo oro slėgio ventiliacijos sistemas ir užtikrinančias efektyvią izoliaciją infekcijų atveju.
Projektas, kurio vertė siekia 11 mln. eurų, finansuojamas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“ iš ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“.