Agatas

Nauja atgaiva biuro darbuotojams – tibetietiškas masažas

Lietuvoje atsirado nauja SPA paslauga – tibetietiškas masažas. Tai vienas iš Tibeto medicinos metodų, skirtų gydyti fizines ir psichologines ligas. Tibeto medicina yra senovinė sistema, paremta budistine filosofija. Ji teigia, kad visi vidiniai ir išoriniai reiškiniai kyla iš proto ir gydo ne ligonio simptomus, o žmogų kaip visumą.

Kaip ir kiekviena medicininė kultūra, Tibeto medicina turi daugybę metodų, kaip spręsti žmonių sveikatos problemas. Vienas seniausių pasaulyje masažų – tibetietiškas masažas Ku-nye yra amžiais patikrintas, praktiškas bei efektyvus metodas atstatyti energiją ir išlaikyti psichologinę pusiausvyrą.

Tai puikus metodas gydyti psichologinių priežasčių sukeltas ligas, jis naudingas daug dirbantiems, gyvenantiems įtemptą ir nejudrų gyvenimą, daug laiko praleidžiantiems prie kompiuterio, patiriantiems stresą ir nuovargį, neišsimiegantiems žmonėms.

Tibetietiškas masažas atsirado maždaug prieš 3900 senovinės Šang Šung teritorijoje ir amžių bėgyje nepaliaujamai vystėsi kartu su Tibeto medicina. Jis buvo plačiai paplitęs Tibete ir labai populiarus tiek paprastų klajoklių – gyvulių augintojų, tiek ir jogų tarpe. Tibetietiškame masaže naudojamos plačios tibetietiškos jogos žinios apie subtiliąją anatomiją, darbą su energiją bei jogišką sąnarių masažą.

Ku Nje masažą Tibete daugiausia atlikdavo moterys. Tradicinio Tibeto budizmo nuomone, moteris labiau susijusi su ugnies elementu ir turi didesnį polinkį kūniškam ir emociniam šilumos perdavimui. Būtent rankų šiluma, gerų jausmų šiluma ir užuojauta yra itin svarbūs dalykai, vykstant tiesioginiam masažuotojo ir paciento kontaktui.

Labai svarbu, kad pats masažuotojas būtų geros nuotaikos. Todėl jam keliami dideli reikalavimai. Ku Nje masaže nepakanka tik mechaninių veiksmų ir formalaus požiūrio. Kiekvienas seansas nepakartojamas ir asmeniškas, nes visi metodai parenkami individualiai. Masažuotojo ir paciento santykiai turi remtis savitarpio pasitikėjimu. Pacientas taip pat gali gauti patarimų dėl dietos, gyvenimo būdo ir tinkamo elgesio.

Bendrasis Ku Nje masažas trunka apie dvi valandas ir skirstomas į dvi dalis. Iš pradžių vyksta gilus kūno atpalaidavimas, o antroje dalyje – gilesnis darbas su raumenimis ir sausgyslėmis.

Šalia bendrojo masažo yra naudojami ir atskiroms organizmo problemoms spręsti skirti metodai: atpalaiduojantis veido masažas, nugaros masažas, kaklo srities masažas. Masažo metu gali būti naudojami žoliniai cigarai, medinės lazdelės, kriauklės, karšti ir šalti jūriniai akmenys ir pusbrangakmeniai.

Klasikinis tibetietiškas masažas oficialiai pripažintas pačiu švelniausiu SPA tipu, todėl naudojamas įvairiapusiškai: Ku Nje masažą galima daryti vaikams, nėščioms moterims ir pagyvenusiems žmonėms.



TAIP PAT SKAITYKITE