REXSAN raumenims sąnariams kaulams

Minint vaikų gynimo dieną – daugiau galimybių padėti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams

specialiųjų poreikių vaikai

Birželio pirmąją, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Vilniuje atidarytas „Pagalbos vaikui centras“. Šiame kompleksinės pagalbos centre vaikai ir jų tėvai galės gauti profesionalią specialistų pagalbą terapinėse erdvėse. Viena jų – pagal naujausias technologijas įrengtas sensorinis kambarys.

Dauguma tėvų kartais nori pasikonsultuoti su specialistais dėl vaiko savijautos ar gauti papildomą logopedo, psichologo ar kitų specialistų pagalbą. „Pagalbos vaikui centras“ ir bus ta terapinė aplinka įvairaus amžiaus vaikams, kurie ugdymosi procese patiria laikinų ar nuolatinių sunkumų.

Centre dirbs įvairių sričių specialistai: psichologai, logopedai, socialiniai pedagogai, specialieji pedagogai, ugdymo specialistai, dailės ir muzikos terapeutai. Visi jie turės galimybę dirbti tiek specialiai jų veikloms pritaikytose erdvėse, tiek ir sensoriniame kambaryje, kur terapijos metu gali būti skatinami regos, klausos, skonio, uoslės, lytėjimo, judėjimo pojūčiai.

„Turime misiją sudaryti vaikams galimybę tobulėti ir įveikti ugdymosi iššūkius, atsižvelgdami į kiekvieno vaiko individualius poreikius ir potencialą. Svarbu paminėti, kad sensorinis kambarys gali būti naudojamas ir pirminėje vaiko konsultacijoje. Jau po pirmo susitikimo bus parengtas pagalbos vaikui planas“, – privalumus vardina „Pagalbos vaikui centro“ vadovė Olga Iljina.

Kuo ypatingas sensorinis kambarys?

Kaip pasakoja šiame centre sensorinį kambarį įrengusios sensorinių erdvių gamyba užsiimančios VšĮ „Penki pojūčiai“ steigėja ir vaikų ugdymo specialistė Gabrielė Tervidytė-Arandi, „Pagalbos vaikui centre“ įrengtas sensorinis kambarys yra kitoks. Jis ne baltas, kaip įprasta, o visiškai juodas – ši spalva padeda nusiraminti, nuo jos puikiai atsispindi kitos šviesos.

„Kambaryje yra ir įvairių daiktų – šiurkščių, švelnių, kampuotų, mažų ir didelių. Tačiau svarbu išlaikyti minimalizmą, būtina kambario neapkrauti daiktais, nes tuomet išblaškomas dėmesys. Vaikas vos per 10 minučių turi įeiti į tokią būseną, kuri padėtų specialistui taikyti terapiją, efektyviau išnaudoti visą vaiko fiziologinę ir neurologinę būseną“, – sensorinio kambario veikimo principą pristato vaikų ugdymo specialistė.

Anot jos, kambarį papildo kvapai, muzika, net 40 skirtingų garsų rinkinių: gamtos, pavyzdžiui, paukščių, medžių šlamėjimo ir jūros, bei urbanistiniai, pavyzdžiui, automobilių, lėktuvų ir miesto. Sensoriniame kambaryje taip pat įrengta ir unikali technologija „Sensory Ready“, kuri leidžia geriausią sprendimą pritaikyti pagal kiekvieną vaiką.

„Sensorinis kambarys skirtas mokytis priimti išorinio pasaulio siunčiamus išgyvenimus, atrasti būdus gerai jaustis išėjus iš kambario. Juk moksliniais tyrimais įrodyta, kad sensoriniai kambariai vaikams padeda jaustis laimingesniems, didina sąmoningumą ir dėmesio koncentraciją, gerina apetitą, atmintį, pažinimą, kalbą, miego kokybę bei mažina nerimą, agresiją“, – teigia G. Tervidytė-Arandi.

Laukiami visi

„Pagalbos vaikui centro“ vadovė O. Iljina pasakoja, kad atidaryti šį centrą ir įrengti sensorinį kambarį nuspręsta pastebėjus didžiulį pagalbos specialistų trūkumą: „Lietuvos mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose labai trūksta specialistų, galinčių padėti vaikams įveikti įvairius ugdymosi procese patiriamus sunkumus. Tėvai ieško sprendimų, lankosi pas specialistus privačiai, siekia bendradarbiauti su vaikų ugdymo įstaigomis, todėl jau praėjusiais metais pradėjome svarstyti, kaip galėtume spręsti tokias problemas mūsų „Sodeliuose“.“

„Pagalbos vaikui centras“ priklauso darželių tinklui „Vaikystės sodas“, kuris tapo pirmąja kompleksinės pagalbos vaikui centrą atidariusia privačia ikimokyklinio ugdymo įstaiga Lietuvoje. Jame laukiami visi: tiek „Vaikystės sodo“ bendruomenės nariai, tiek kiti žmonės, kuriems reikalinga pagalba. Centras įsikūrė „Karalienės Mortos Sodelio“ ir Karalienės Mortos mokyklos patalpose Vilniaus Kalnėnų mikrorajone (Lukšinės g. 29).

TAIP PAT SKAITYKITE