Skausmą jaučiate po krūtine, o kitos dienos rytą po audringo vakarėlio kamuoja padidėjęs rūgštingumas.
Vartojote ne tokius vaistus arba ką nors netinkamo suvalgėte. Tikriausiai jums gastritas – skrandžio gleivinės uždegimas, kurį sukelia padidėjęs rūgštingumas. Nepulkite ieškoti aspirino, kuris gali dar labiau sudirginti skrandį ir sukelti dar didesnį skausmą. Verčiau gerkite daug vandens, nusipirkite rūgštingumą mažinančių vaistų ir atsisakykite aštraus maisto.
Skausmas pasikartoja kas kelias savaites ir net pažadina naktį.
Rūgštys turbūt išdegino mažą kraterį jūsų žarnyne. Šis negalavimas vadinamas dvylikapirštės žarnos uždegimu, o jei išdeginama vieta skrandyje – skrandžio opa. Šios ligos dažnai yra paveldimos, gydomos taip pat kaip gastritas. Jei skausmas ilgai nepraeina, būtinai kreipkitės į gydytoją.
Skauda, kai pasilenkiate arba atsigulate. Atrodo, tarsi kažkas degintų ties krūtinkauliu, burnoje jaučiate rūgštumą.
Dėl padidėjusio rūgštingumo gali atsirasti virškinimo sutrikimų ir pradėti ėsti rėmuo. Jei turite antsvorio, pasistenkite numesti keletą kilogramų, nevalgykite aštrių patiekalų, mažiau vartokite alkoholio ir negerkite aspirino. Kad naktimis gerai miegotumėte, išgerkite vaistų, mažinančių rūgštingumą, ir po galvą pasidėkite storesnę pagalvę.
Skauda žemiau šonkaulių, dešinėje pusėje. Skausmas apima bangomis, ypač pavalgius.
Beveik neabejotina, kad tulžyje yra akmenų. Ši liga gali būti paveldima, bet tikroji jos atsiradimo priežastis iki šiol neišaiškinta. Prasidėjus aštriam skausmui, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją. Atsisakykite riebaus maisto.
Skausmas toks pat kaip gastrito ar opos atveju, nors nėra toks stiprus, kad pakeltų iš miego.
Tai nėra virškinimo sutrikimas, sukeltas rūgščių. Tikriausiai skauda suspaustą skrandį ar stemplę. Stresas – viena iš pagrindinių šio negalavimo priežasčių, taigi pabandykite prisiminti, kas jums sukėlė įtampą. Jei nepavyks pačiam įveikti negalavimo, gydytojas paskirs vaistus, kurie atpalaiduos skrandžio raumenis.