Kauno savivaldybėje taikomas atvejo vadybos modelis, kuris užtikrina visokeriopą pagalbą intelekto ar psichosocialinę negalią turintiems miestiečiams. Gyventojams su specialiaisiais poreikiais asmeninis vadybininkas padeda nuvykti į įstaigas, suprasti teisinę informaciją ar spręsti kitus kylančius iššūkius. Programa užtikrina individualias paslaugas pagal poreikius bei reikiamą pagalbą bendruomenėje.
Atsižvelgiant į Kauno gyventojų, turinčių psichikos ar intelekto negalią, poreikius, nuo 2024 metų pavasario mieste taikomas atvejo vadybos modelis. Jo tikslas – skatinti intelekto ar psichosocialinę negalią turinčių asmenų savarankišką gyvenimą ir dalyvavimą bendruomenėje. Taip pat siekiama mažinti ir jų artimųjų patiriamą psichologinę, emocinę bei fizinę naštą.
Atvejo vadybininkas padeda gauti atsakymus į rūpimus klausimus, esant poreikiui – palydi į įstaigas, tokias kaip Sodra ar Užimtumo tarnyba, padeda užpildyti dokumentus, surasti ir suprasti reikalingą informaciją. Jis tampa artimųjų pagalbininku – ne tik informuoja, palydi negalią turintį asmenį, bet ir padeda orientuotis sistemoje, teikia emocinį palaikymą bei padeda rasti tinkamus specialistus. Tai leidžia artimiesiems jaustis ramiau, sumažina perdegimo riziką ir padeda geriau suderinti asmeninį gyvenimą su rūpesčiu dėl negalią turinčio šeimos nario.
ES lėšomis finansuojama programa skirta 18-65 m. asmenims, turintiems intelekto ar psichosocialinę negalią ir ne didesnį nei 55 proc. nustatytą dalyvumo lygį.
„Dažnai žmonės tiesiog nežino, kokia pagalba jiems priklauso. Mūsų tikslas – informuoti, nukreipti ir palaikyti. Todėl atvejo vadybininkas čia labai svarbus, jis gali atsakyti į kylančius klausimus, padėti rasti reikiamą informaciją. Tai didelė pagalba ne tik asmenims su negalia, bet ir jų artimiesiems“, – teigia Kauno miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Jolanta Baltaduonytė.
Kiekvienam programos dalyviui skiriamas atvejo vadybininkas, kuris lydi visos šios kelionės metu. Pirmiausia atvejo vadybininkas užpildo išsamų klausimyną ir sudaro asmeninį pagalbos planą, kurį reguliariai peržiūri ir, esant poreikiui – koreguoja.
Daugiau informacijos apie projektą ir jo vykdomas veiklas rasite: https://bit.ly/atvejo_vadyba.
Norintys dalyvauti atvejo vadybos modelyje, turi kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūnijos socialinį darbuotoją ar el. paštu informuoti Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrių: socialiniu.paslaugu.skyrius@kaunas.lt.