Žiemą šalti orai ir temperatūros svyravimai tampa tikru iššūkiu ne tik žmonėms, bet ir kelia riziką kai kurioms gabenamoms siuntoms. Ar žinojote, kad siunčiant šalčiui neatsparius daiktus, dėl netinkamų oro sąlygų jie gali būti nepataisomai sugadinti? Todėl temperatūrai nukritus žemiau nulio, itin svarbu ne tik pasirūpinti tinkamu įpakavimu, bet ir žinoti, kokių daiktų siųsti nerekomenduojama. „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila dalijasi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį siunčiant bei gaunant siuntas šaltuoju sezonu.
„Žiemą tinkamas siuntų pakavimas ir jų apsauga yra ypač svarbūs dėl temperatūros svyravimų, sniego ar drėgmės poveikio. Neapsaugotos siuntos gali būti pažeistos, o tai gali lemti nuostolius tiek siuntėjui, tiek gavėjui. Tinkamai pasirinktos pakuotės medžiagos ar laiku atsiimta siunta gali padėti išvengti drėgmės ar šalčio poveikio. Atsakingas požiūris garantuoja, kad siunta gavėją pasieks tokios būklės, kokios buvo išsiųsta“, – sako T. Vaišvila.
Šalčiui jautrūs daiktai: nuo elektronikos iki kosmetikos
Šaltuoju sezonu tam tikri daiktai gali būti jautrūs žemai temperatūrai, todėl itin svarbu atkreipti dėmesį į siuntos turinį.
Pavyzdžiui kosmetika, veido ir plaukų priežiūros priemonės, paveiktos šalčio, gali pakeisti išvaizdą, konsistenciją. Taip pat gali pasikeisti ir produktų formulė – ingredientai gali užšalti, kristalizuotis ir kitaip prarasti savo veiksmingumą ar net tapti kenksmingais. Derėtų atkreipti dėmesį ir siunčiant elektronikos prietaisus – telefonai ar nešiojamieji kompiuteriai gali būti pažeisti dėl kondensato, kuris susidaro dėl staigaus temperatūros pokyčio.
Be to, prie šalčiui jautrių dalykų priskiriami ir stiklo ar porceliano gaminiai – mat staigus temperatūros pasikeitimas gali lemti įskilimą.
Pasirūpinkite tinkamu įpakavimu
Siunčiant šalčiui jautrius daiktus, T. Vaišvila pataria skirti išskirtinį dėmesį jų supakavimui – pasirinkti tinkamas priemones.
„Pakuojant šalčiui jautrius daiktus, svarbiausia naudoti medžiagas, kurios izoliuoja nuo temperatūros svyravimų ir apsaugo nuo drėgmės. Pavyzdžiui, burbulinė plėvelė, termoizoliacinės dėžės ar papildomi apsauginiai sluoksniai, tokie kaip folija, padeda išlaikyti pastovią temperatūrą. Taip pat rekomenduojama pridėti drėgmės sugeriamųjų paketėlių“, – akcentuoja „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas.
Jis taip pat pataria užtikrinti, kad tarp pakuotės sienelių ir daikto neliktų tuščių tarpų – naudokite oro pagalvėles, putplasčio gabalėlius ar kitą užpildą. Tai ne tik apsaugos daiktus nuo temperatūros pokyčių, bet ir nuo mechaninių pažeidimų transportavimo metu.
Neleiskite siuntai ilgai būti paštomate
Paštomatai yra vienas iš patogiausių ir populiariausių būdų siuntoms atsiimti – dėl greičio, lankstumo ir prieinamumo bet kuriuo paros metu juos renkasi daugelis žmonių. Tačiau šaltuoju metų laiku šis atsiėmimo būdas kelia tam tikrų iššūkių, kuriuos svarbu įvertinti.
„Laukiant siuntos, kurios turinyje yra šalčiui jautrių produktų, rekomenduojama pasirinkti kurjerio pristatymą į namus ar kitą jums patogią vietą. Jei visgi toks pristatymo būdas jums netinka ir siuntą norite gauti į paštomatą, labai svarbu ją atsiimti kaip įmanoma greičiau. Taip užtikrinsite, kad siunta praleis mažiau laiko žemoje temperatūroje“, – pasakoja T. Vaišvila.