Pandemija pakeitė mūsų gyvenimą ir įpročius, privertė apriboti bendravimą su žmonėmis už mūsų namų ribų. Vieniems tai virto galimybe daugiau laiko praleisti šeimos rate, sustiprinti tarpusavio santykius, tačiau kitiems ji dar labiau padidino buvusią prarają tarp sutuoktinių. Priverstinis užsidarymas namuose paaštrino įsisenėjusias tarpasmeninių santykių problemas.
Ne tik kalbėti, bet ir išgirsti
Psichologas Arnoldas Jasiūnas pabrėžia, kad būtinybė užsidaryti namuose pablogino žmonių psichologinę būseną, nes tarp namiškių atsirandant trinčiai vis dažniau kyla klausimas „ar čia tas pats žmogus, kurį pažinojau anksčiau?“. Leidžiant daug laiko vienoje erdvėje nebepavyksta atsiriboti nuo kasdieninių problemų sprendimo. Tad natūralu, jog situacija kai kuriose šeimose tapo kebli, o įgūdžių, kaip tvarkytis su emocijomis, daugeliui vis dar trūksta. Psichologas pataria šiuo laikotarpiu ne tik daugiau kalbėtis tarpusavyje, bet svarbiausia išgirsti vienas kitą. Ir gali būti, kad per šį chaosą gims nauja jūsų santykių kokybė.
Išgyventi kartu lengviau?
Jei skyrybos tampa neišvengiamomis, tuomet su tuo reikės išmokti gyventi. „Bendrakeleiviai“ ragina nelikti vieniems su savo skausmu. Pas mus „Išėjimo iš skyrybų krizės“ grupės organizuojamos jau 20 metų. Sukaupta patirtis rodo, kad negalima užrakinti savyje skyrybų sukeliamų jausmų. „Skyrybų metu išgyvenamas gėdos, pykčio, šleikštulio, paniekos emocijas reikia paleisti“ – sako psichologas A. Jasiūnas. Jei nepaleisite – tai užnuodys jūsų gyvenimą, neigiamai atsilieps fizinei, psichinei sveikatai ir darbingumui.
Psichologas dalijasi, kad grupiniuose užsiėmimuose skyrybų krizę išgyvenantys žmonės pajunta, kad jie yra ne vieni, kad yra daug žmonių, kurie išgyvena panašią situaciją. Skyrybų aplinkybės gali būti skirtingos, tačiau visus vienija tie patys prieštaringi jausmai. Palengvėja juos identifikavus, pripažinus ir išdrįsus pasidalinti.
Šiuo metu „Bendrakeleiviai“ grupinius užsiėmimus skyrybas išgyvenantiems žmonėms organizuoja nuotoliniu būdu. Tai atveria galimybes užsiėmimuose dalyvauti ir mažuose miesteliuose ar net užsienyje gyvenantiems žmonėms. Nuotoliniai užsiėmimai turi savų privalumų – žmonės lengviau atsiveria būdami saugioje namų aplinkoje.
Pagalba čia ir dabar
Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“ jau 20 metų teikia kompleksinę pagalbą skyrybas išgyvenantiems. Šiuo metu renkama nauja „Išėjimo iš skyrybų krizės“ grupė, kurios pradžia – gegužės 18 d. Tai uždara grupė, kurioje gali dalyvauti iki 12 žmonių. Užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu, dirbs psichologas bei sielovadininkas.
„Bendrakeleiviai“ vykdo ir tęstinę veiklą, tad pabaigę grupinius užsiėmimus, asmenys gali prisijungti prie bendruomenės organizuojamų žygių, stovyklų vaikams ir suaugusiems. Bendrystė padeda išgydyti sielos žaizdas ir atsitiesti po skyrybų proceso. Mes galime ir norime jums padėti.
Daugiau informacijos apie gegužės 18 d. startuojančią naują „Išėjimo iš skyrybų krizės“ grupę ir kitas „Bendrakeleivių“ vykdomas veiklas interneto svetainėje https://www.bendrakeleiviai.lt/ bei elektroniniu paštu info@bendrakeleiviai.lt arba tel. 8 644 20883.