Eurovaistinė

Ekspertas pataria, kaip užtikrinti ramybę sau ir šeimai netikėtų įvykių metu

Traumos

Vieną dieną jūs sveikas ir aktyvus, kitą – netikėta trauma ar liga gali sujaukti visus planus. Tačiau ar esate tam pasiruošę? Nors dauguma mūsų apie tai nesusimąsto, finansinė apsauga nelaimės atveju gali būti skirtumas tarp ramybės ir didelės nelaimės. Kaip tokioje situacijoje galėtų pagelbėti asmens draudimas, pasakoja ekspertas.

Asmens draudimas užtikrina tam tikrą nustatytą išmoką, jei susiduriate su rimta sveikatos problema, trauma ar kitu individualioje sutartyje nurodytu nelaimingu atsitikimu, pasakoja BTA draudimo rizikų vertintojas Lukas Kaškevičius. Ši išmoka gali būti panaudota besidraudžiančiojo nuožiūra.

„Pavyzdžiui, patyrus traumą, jums būtų išmokėta nustatyta draudimo suma, nepriklausomai nuo to, kiek faktiškai kainuoja gydymas. Tai leidžia gautą išmoką panaudoti pagal savo poreikius – nuo reabilitacijos iki kasdienių išlaidų padengimo“, – sako specialistas.

L. Kaškevičius pabrėžia, kad asmens draudimas suteikia galimybę rinktis iš plačios rizikų įvairovės – apsidrausti galima nuo traumų, darbingumo netekimo, kritinių ligų ir įvairių susirgimų, medicinos išlaidų po traumų ar net mirties rizikos. Draudimo suma ir išmoka priklauso nuo besidraudžiančiojo individualių poreikių bei draudimo sąlygų.

Kam reikalingas asmens draudimas?

Asmens draudimas yra aktualus įvairioms visuomenės grupėms – apdraustųjų rate yra tiek naujagimių, tiek pensinio amžiaus žmonių.

Anot L. Kaškevičiaus, jis yra itin svarbus dirbantiems padidintos rizikos sąlygomis, pavyzdžiui, statybų ar gamybos srityje, taip aktyviai leidžiantiems laisvalaikį sportuojant ar užsiimant ekstremaliomis veiklomis. Tokiose situacijose didesnė traumų ar sužeidimų tikimybė, todėl finansinė apsauga tampa būtinybe.

„Asmens draudimas taip pat rekomenduojamas asmenims su finansiniais įsipareigojimais, pavyzdžiui, turintiems būsto paskolą. Tokiems žmonėms traumos ar rimtos ligos pasekmės gali sukelti ne tik fizinius, bet ir finansinius iššūkius, tad draudimas padeda sušvelninti jų poveikį“, – svarsto L. Kaškevičius.

Pasak specialisto, svarbu paminėti, kad asmens draudimas nėra skirtas tik suaugusiesiems. Kaškevičius atkreipia dėmesį, jog jis yra naudingas ir vaikams bei moksleiviams, kurių tėvai siekia užtikrinti finansinę apsaugą nelaimingų atsitikimų atveju sporto treniruotėse, vasaros stovyklose ar kitose veiklose.

Kuo asmens draudimas skiriasi nuo kitų draudimo rūšių?

L. Kaškevičius pasakoja, kad žmonės kartais painioja asmens draudimą su kitomis draudimo rūšimis, ypač sveikatos ar kelionių draudimais.

„Privatus sveikatos draudimas dažniausiai yra suteikiamas darbdavių savo darbuotojams. Jis suteikia galimybę kompensuoti gydymo ar sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas, tačiau jis neapsaugo nuo finansinių nuostolių dėl negalėjimo dirbti. O štai kelionių draudimas padengia tik gydymo ar gabenimo į gydymo įstaigą išlaidas, patirtas užsienyje“, – pasakoja L. Kaškevičius.

Palyginimui, asmens draudimas suteikia išmoką nelaimės atveju, nepriklausomai nuo gydymo išlaidų dydžio.

„Kitaip tariant, tai sumų draudimas – jei susilaužytumėte koją, jums būtų išmokėta tam tikra vienkartinė pinigų suma, kurią galite naudoti pagal savo poreikius. Tačiau svarbu pažymėti, kad asmens draudimas nepadengia tiesioginių gydymo išlaidų, tad, pavyzdžiui, vykstant į užsienį reikėtų pasirūpinti ir kelionių draudimu. Šie produktai labiau papildo vienas kitą, bet nepakeičia“, – pataria specialistas.

Kaip išsirinkti tinkamą draudimo variantą?

Kaip ir bet kuris kitas draudimo produktas, asmens draudimas turi būti parinktas pagal asmens gyvenimo būdą ir finansinius poreikius. Draudimo įmoka priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant žmogaus amžių, darbo pobūdį ir net hobius.

„Žmonės, dirbantys fizinį darbą arba mėgstantys aktyvų gyvenimo būdą, dažniausiai renkasi mokėti didesnes draudimo įmokas, nes rizika patirti traumą jų atveju yra didesnė, o ir išmokos jiems prireiktų didesnės“, – teigia specialistas.

Renkantis tinkamą draudimo sumą, taip pat reikėtų atsižvelgti į turimus finansinius įsipareigojimus. Pavyzdžiui, turintiems būsto paskolą pravartu pasirinkti didesnę draudimo sumą, kad nelaimės atveju būtų galima ne tik padengti gydymo išlaidas, bet ir užtikrinti, kad šeimos finansinė situacija išliks stabili.

„Kitaip tariant, prieš pasirenkant draudimą, rekomenduojama įvertinti savo pajamas ir pagalvoti, kaip traumos ar ligos atveju laikinas darbingumo netekimas paveiktų asmeninius ar šeimos finansus. Tai padės pasirinkti tinkamiausią draudimo sumą, kuri suteiks reikiamą apsaugą ir ramybę nelaimės atveju“, – pataria L. Kaškevičius.

TAIP PAT SKAITYKITE