Famisano

Kiek efektyvūs nereceptiniai vaistai?

Nereceptiniai vaistai

Dažnas, pajutęs negalavimo simptomus susirūpina, kaip kuo efektyviau apsaugoti šlyjančią sveikatą. Kol vieni griebiasi liaudiškų receptų, kiti žvalgosi į vaistinių lentynas, būtent ten ieškodami pagalbos sunegalavus. Neretai kyla klausimas, o kiek paprastai nereceptiniai vaistai gali būti efektyvūs? Gal vien vaistininko konsultacijos nebeužtenka ir atėjo laikas kreiptis į gydytoją, kad paskirtų rimtesnį medikamentinį gydymą? Ir ar iš tiesų nereceptiniai vaistai yra pakankamai efektyvūs?

Iš esmės nereceptinių vaistų efektyvumas priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, susirgimo sunkumo, ligos eigos, paciento poreikių. Užklupus ūmiam susirgimui ar nesunkiam negalavimui, kelias iki vaistinės bus gerokai greitesnis ir paprastesnis nei registracija pas gydytoją. Nereikia nuvertinti ir vaistininkų, kurie tikrai yra pakankamai kompetentingi atsakyti į iškilusius klausimus ar patarti. Taigi ir be gydytojo įsikišimo įsigyti nereceptiniai vaistai tikrai gali padėti efektyviai įveikti kai kurias nemalonias organizmo būkles. Vaistinėje be recepto galite įsigyti efektyviai veikiančius vaistus:

  • malšinančius nedidelius ir vidutinio stiprumo nugaros, galvos, raumenų skausmus ir kitokio pobūdžio skausmus;
  • padedančius numalšinti virškinimo sistemos negalavimus;
  • gerinančius širdies veiklą, stiprinančių kraujagyslių ir kraujotakos sistemas;
  •  raminančius nervų sistemą, mažinančius įtampą, stresą, nesunkią nemigą ar atminties sutrikimus;
  • padedančius atsikratyti peršalimo simptomų, pavyzdžiui, slogos, nedidelio kosulio, gerklės skausmo, užkimimo;
  • galinčius padėti įveikti lengvos ar vidutinio sunkumo alergijos simptomus;
  • mažinančių ausų ir akių skausmą, sausumą, sudirgimą (paprastai, lašelių);
  • padedančiu įveikti odos negalavimus: bėrimą, išsausėjimą, rožinę ir pan.

Trumpai tariant, tai yra tie baziniai vaistai, kuriais paprastai ir be vargo galima ir būtina aprūpinti namų vaistinėlę savarankiškai. Visgi kada jau derėtų nepasitikėti vien lengvu ir greitai pasiekiamu nereceptinių vaistų efektyvumu bei kreiptis pagalbos?

  • Jeigu ūmaus susirgimo atveju ligonio būklė sparčiai blogėja. Tokiu atveju geriau nepasikliauti vien vaistinėje be recepto įsigytų vaistų efektu ir kreiptis į gydytojus. Jei manome, kad būklė gali kelti rimtą grėsmę gyvybei, nedelskite kreiptis į greitosios medicininės pagalbos medikus ar savarankiškai vykti į artimiausią ligoninės skubios pagalbos priėmimo skyrių.
  • Taip pat nereceptiniai vaistai nėra tinkami lėtinėms ligoms gydyti. Lėtinėms ligoms gydyti paprastai yra skiriami receptiniai vaistai. Tokio pobūdžio negalavimais besiskundžiantiems pacientam reikalinga ilgalaikė priežiūra gydytojo, kuris, sekdamas ligos eigą ir būklės pokyčių, galėtų paskirti tinkamiausią gydymą.
  • Jei paprasti nereceptiniai vaistai neveikia. Tokiu atveju net ir dėl paprasto skausmo ar slogos reikėtų kreiptis į gydytojus ir nes po šiuo, iš pirmo žvilgsnio, buitišku ir paprastu negalavimu gali slėptis rimtesnės ligos. Kartais net ir paprasti simptomai signalizuoja apie rimtas sveikatos būkles, tad nepraleiskite progos atlikti reikiamus tyrimus.

Taigi surasti vienareikšmišką atsakymą apie nereceptinių vaistų efektyvumą sudėtinga. Reikia atsižvelgti į negalavimo pobūdį, ligonio poreikius ir kitas aplinkybes. Galima pasidžiaugti, kad visais šiais klausimais geranoriškai pakonsultuoti sutiktų bet kuri vaistininkė. O ūmiai, bet nesunkiai susirgus greitai ir paprastai įsigyjami nereceptiniai vaistai gali tapti tikru išsigelbėjimu. Taip pat ir įveikti lengvo negalavimo simptomus jų efektyvumo tikrai turėtų pakakti.

TAIP PAT SKAITYKITE