Jaučiate, kad per daug išlaidaujate? Jei taip, atėjo metas taupyti. Tik nereikia gąsčiotis: taupymas nebūtinai reiškia, kad save reikia griežtai riboti. Anaiptol – net ir taupant galima skaniai maitintis, gražiai rengtis ar mėgautis pramogomis. Tereikia daugiau planuoti. Šiame straipsnyje ir norime jums pasiūlyti 3 naudingus patarimus, kurie tikrai pasitarnaus taupant.
Planuokite savo biudžetą
Esate pripratę leisti pinigus spontaniškai? Ką gi – jei norite sutaupyti, teks pradėti planuoti biudžetą. Pirmasis žingsnis: sekite savo išlaidas – įsivertinkite, kur išleidžiate daugiausiai pinigų. Tai jums padės nusistatyti prioritetus ir suprasti, kokiose gyvenimo srityse galėtume išleidžiamą pinigų kiekį sumažinti.
Turėdami prioritetus galėsite dėliotis planą: kiek procentų jūsų pajamų atitenka nuomai ir/ar komunaliniams mokesčiams, kiek maistui, higienos priemonėms, pramogoms ir pan. Taip pat išsikelkite tikslą – kiek pinigų planuojate sutaupyti per mėnesį. Ir, žinoma, į biudžeto planą nepamirškite įsitraukti ir punkto „nenumatytos išlaidos“. Šiuos pinigus leisite, jei sugestų kompiuteris, tektų kviesti santechniką, prireiktų pinigų vaistams ir pan.
Sekite parduotuvių nuolaidas ir akcijas
Į maisto prekių parduotuvę iki šiol eidavote spontaniškai? Jei taip, tikriausiai pirkinių krepšelyje atsidurdavo prekių, kurių jums net nereikia. Ką daryti? Apsilankymus parduotuvėje rekomenduojame planuoti.
Pirmiausia, dar būdami namuose perverskite mėgstamų parduotuvių akcijų leidinius. Pavyzdžiui, jei domina parduotuvės IKI leidinys, jį rasite IKI internetinėje svetainėje arba mobiliojoje programėlėje. Peržiūrėkite ir nuspręskite, kokių prekių jums reikia.
Susidarykite pirkinių sąrašą
Pervertėte nuolaidų leidinius ir išsirinkote prekes, kurių jums reikia? Susirašykite jas į pirkinių sąrašą. Atėję į parduotuvę nesijausite pasimetę, apsipirksite tikslingai ir, svarbiausia, į pirkinių krepšelį neprisidėsite produktų, kurių jums net nereikia. Šie patarimai galioja ne tik apsiperkant maisto prekių parduotuvėse, bet ir einant į statybinių, kosmetikos, drabužių parduotuves ir kt. Kuo tiksliau žinosite, dėl kokios prekės į parduotuvę atėjote, tuo mažiau išleisite pinigų ir sutaupysite.