REXSAN raumenims sąnariams kaulams

Kaip naudoti kietąjį šampūną ir kondicionierių?

Kaip naudoti šampūną ir kondicionierių

Kietieji kūno prausikliai buvo naudojami jau nuo seno. Ekologiškas, tradicinis muilas, kuriam buvo ištikimos mūsų močiutės, yra absoliutus pradininkas „zero waste“ kategorijos priežiūros priemonių lentynoje. Dabar atėjo laikas naujam išradimui – kietajam šampūnui. Kaip naudoti kietąjį šampūną, kad plaukai būtų gaivūs o galvos odai padėti atsikratyti riebalų pertekliaus bei sumažinti sudirginimą? Ir dar vienas dalykas – kaip naudoti kietąjį kondicionierių? Kviečiame apie tai paskaityti.

Kietieji kūno prausikliai buvo naudojami jau nuo seno. Ekologiškas, tradicinis muilas, kuriam buvo ištikimos mūsų močiutės, yra absoliutus pradininkas „zero waste“ kategorijos priežiūros priemonių lentynoje. Dabar atėjo laikas naujam išradimui – kietajam šampūnui. Kaip naudoti kietąjį šampūną, kad plaukai būtų gaivūs o galvos odai padėti atsikratyti riebalų pertekliaus bei sumažinti sudirginimą? Ir dar vienas dalykas – kaip naudoti kietąjį kondicionierių? Kviečiame apie tai paskaityti.

Kietieji šampūnai – faktai ir mitai

Pažvelkime į labiausiai paplitusius mitus apie kietus šampūnus:

  1. MITAS: Kietu šampūnu išplauti plaukai riebaluojasi ir yra susivėlę. FAKTAS: Jei prieš plovimą juos kruopščiai išvalysite ir sušukuosite, tokių problemų neturėsite. Putos turi būti tolygiai paskirstytos tarp sruogų, kad paviršinio aktyvumo medžiagos nuplautų visus nešvarumus, pavyzdžiui, dulkes, medžių ir gėlių žiedadulkes ar riebalų perteklių.
  2. MITAS: Kietasis šampūnas sausina plaukus. FAKTAS: Tinkamai sukurtoje kieto šampūno formulėje yra maistinių medžiagų (tokių kaip aliejai ir sviestai), kurios rūpinasi plaukų struktūra, ir neinvazinių plaunamųjų medžiagų, kurių dėka plovimas yra švelnus ir veiksmingas.
  3. MITAS: Tradicinis šampūnas geriau putoja. FAKTAS: Kietieji šampūnai sudrėkinus po vandens srove ir patrynus rankose sukuria sodrias putas, kurios niekuo nenusileidžia skystoms formulėms. Taip yra dėl tokių ingredientų kaip pvz., Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Coco Sulfate arba Sodium Lauryl Sulfate – pastarojo mūsų dirbtuvėse nerasite, nes jis gali turėti gana dirginantį poveikį.

Gerai, bet kodėl turėtume atsisakyti skysto šampūno? Atsakymas slypi šūkyje: plaukų priežiūra „zero waste“ principu. Skirtingai nuo tradicinio šampūno buteliuke, kubelis dažniausiai yra supakuotas į popierių ir kartoninę dėžutę ar net tik kartoninę dėžutę. Tai objektyviai ekologiškesnis variantas – popierius suyra vos per kelias savaites (jei nėra papildomai rafinuotas), o plastikas – kelis šimtus, iki tūkstančio metų (!).

Kietas šampūnas taip pat patogi alternatyva mėgstantiems keliauti. Jis nepriskiriamas skysčiams, todėl be rūpesčių galite supakuoti į rankinį bagažą. Kubelis yra nedidelis ir lengvai telpa į kosmetinę.

Kokio tipo kietąjį šampūną rinktis?

Tai priklauso nuo jūsų plaukų tipo ir galvos odos jautrumo. Rinkoje yra kietų šampūnų, kuriuose pagrindinį vaidmenį atlieka stiprios plaunamosios medžiagos, tokie kaip SLS. Jie gali sudirginti daugelio žmonių galvos odą.

Prieš įsigyjant priemonę verta pagalvoti, ar jūsų plaukai sausi ar riebūs, normalūs ar lūžinėjantys, ilgi ar trumpi, tiesūs ar garbanoti. Pagal tai nustatysite, kokius poreikius turi tenkinti jūsų šampūnas (ar drėkinti? regeneruoti? o gal lyginti?). Rekomenduojame perskaityti straipsnį „Kietasis šampūnas – normaliems, sausiems, riebiems plaukams”, kurio dėka geriau suprasite, kaip tinkamai pasirinkti formulę pagal savo plaukų tipą.

Universalus kietas šampūnas iš „Cztery Szpaki“ dirbtuvės skirtas visų tipų plaukams. Patogu, tiesa? Jis gali pasigirti natūralia, veganiška sudėtimi (jame, be kita ko, rasite apsauginio taukmedžio sviesto, raminančio ricinų aliejaus, blizgesio suteikiančio inulino ir raudonojo molio, kuris reguliuoja sebumo išsiskyrimą) ir gaiviu citrusinių vaisių kvapu, gaunamu iš eterinių aliejų. Jo dėka plaukų plovimas tampa maloniu ritualu.

Ar jaučiate, kad jūsų galvos oda yra labai gležna? Rinkitės natūralų kietą šampūną, kuris nedirgina galvos odos ir yra kupinas vertingų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, „Cztery Szpaki“ Švelnųjį kietą šampūną. Sudėtyje yra priešuždegiminio mėlynojo molio, taip pat kakavos, taukmedžio ir kupuasù sviestų, kurių dėka visą dieną palaikomas tinkamas plaukų hidratacijos lygis.

Mūsų Kietas regeneruojantis šampūnas tai, savo ruožtu, yra pasiūlymas eukalipto aromato, glotnių, žvilgančių plaukų ir reguliaraus kondicionavimo mėgėjams. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti žaliam moliui, kuris efektyviai šalina nešvarumus, raminančiam D-pantenoliui, regeneruojančiam skvalanui ir brokolių sėklų aliejui – sukuria apsauginį okliuzinį sluoksnį ir išlygina plaukus.

Kietas detoksikuojantis šampūnas naudojamas plauti plaukus, kurie yra ypač paveikti nešvarumų ir linkę slinkti. Sudėtyje yra aktyvuotos anglies, žinomos dėl savo valomųjų savybių, deguonimi prisotinančio baltojo molio, svogūnėlius stiprinančio varnalėšų aliejaus ekstrakto, glotninamojo inulino ir natūralių eterinių aliejų: greipfrutų, šalavijų, levandų, pelargonijų ir pačiulių.

Normalizuojantis kietas šampūnas yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurių plaukai greitai riebaluojasi. Šis šampūnas prideda apimties ir pakelia plaukus ties šaknimis, užtikrinant ilgalaikį gaivumą. Sudėtyje yra rozmarinų eterinis aliejus, atsakingas už normalizuojančias savybes, taip pat minkštinantis cetilo alkoholis, kakavos ir taukmedžio sviestas bei simondsijų aliejus. Tai pats maistingiausias mišinys!

Kaip plauti plaukus kietuoju šampūnu?

  1. Švelniai iššukuokite ir sudrėkinkite plaukus šiltu vandeniu.
  2. Sudrėkinkite gabalėlį šampūno, kad jis šiek tiek suminkštėtų.
  3. Patrinkite šampūną kelis kartus tarp šlapių delnų, kol atsiras tiršta puta.
  4. Naudokite šampūną, pvz., tiesiogiai įtrindami į plaukus arba naudodami „puodelio metodą“ – nulaužkite nedidelį kubelio gabalėlį ir įdėkite į nedidelį indą su vandeniu. Uždarykite jį ir pakratykite, kad susidarytų putos, kurias galėsite lengvai tepti ant plaukų. Nepamirškite, kad kietuoju šampūnu nerekomenduojama trinti galvos odos.
  5. Kruopščiai išskalaukite plaukus vandeniu. Voilà!

Kaip laikyti kietąjį šampūną?

Svarbu, kad šampūnas gerai išdžiūtų po kiekvieno naudojimo. Tuomet jis galės jums tarnauti ilgai, nes neištirps vandenyje. Todėl verta įsigyti orui pralaidų maišelį, pvz., lino ar medvilnės, kurį galima pakabinti vonioje, specialią dėžutę (taip pat pravers per atostogas, stovykloje, kelionėje) arba muilinę, kuri leis vandeniui nutekėti arba atskirs nuo jo šampūno kubelį.

Kuo skiriasi kietasis šampūnas nuo plaukų muilo?

Kietojo šampūno naudojimas skiriasi nuo plaukų plovimo muilu. Natūralus muilas plaukams, pvz., iš „Cztery Szpaki“ dirbtuvės, susideda tik iš muilintų aliejų. Sudėtyje nėra papildomų plaunamųjų ar kvapiųjų medžiagų. Mūsų muilo derinį sudaro taukmedžio sviestas, alyvuogių aliejus, kokosų aliejus ir ricinų aliejus. Tačiau dėl to, kad sudėtis kardinaliai skiriasi nuo kietojo šampūno, muilo pH yra šarminis, o tai iš pradžių gali apsunkinti sruogas – plaukų plovimo muilu ritualas turėtų baigtis skalavimu (pvz. citrinos sulčių arba acto), kurie neutralizuos pH ir atstatys plaukų pusiausvyrą.

Smalsuoliams pateikiame straipsnį, kuriame plačiau paaiškiname plaukų plovimo muilu procesą – „Plaukų plovimas muilu. Padarykite tai teisingai”. Smagaus skaitymo!

Ar verta naudoti kietąjį plaukų kondicionierių?

Triskart „taip!”. Nes kondicionierius:

  1. Palengvina plaukų šukavimą, glotnina ir suteikia jiems švelnumo. Tikriausiai jautėte, kad jūsų plaukai po plovimo šiek tiek primena… šieną. Arba yra negailestingai pasišiaušę. Šias problemas išsprendžia kondicionierius. Ieškokite ten tokių sudedamųjų dalių kaip: augaliniai aliejai, alavijas, sviestas, D-pantenolis arba betainas.
  2. Maitina 🙂 Kosmetinės priemonės sudėtyje esančios maistinės medžiagos prasiskverbia į plaukų struktūrą, drėkina ir juos lengviau yra valdyti. Taip pat sumažina plaukų skilinėjimo ir lūžinėjimo riziką. Malonu, kai galima pirštais perbraukti blizgias, malonias liesti plaukų sruogas.
  3. Yra greitas ir patogus būdas pagerinti savo plaukų būklę. Žmonės, kurie neturi laiko šveitimui, kaukėms ir kitoms priežiūros procedūroms, gali naudoti kietąjį kondicionierių iš karto po plovimo, kad veiksmingai juos palepinti ir pagerinti išvaizdą vos per kelias minutes.

Pritaikykite gaminį prie savo plaukų tipo ir raskite savo mėgstamą kondicionierių! Jei ši tema jus sudomino, apsilankykite tinklaraštyje ir skaitykite: „Kaip veikia plaukų kondicionierius ir kodėl verta jį naudoti?”.

Kurį plaukų kondicionierių pasirinkti?

Kondicionierius turėtų suteikti plaukams sveikatos, todėl analizuodami sudedamąsias dalis atkreipkite dėmesį, ar gaminyje nėra potencialių dirgiklių ar alergenų. Žinoma, nėra jokios garantijos, kad tam tikra formulė nesukels dirginimo, tačiau nemalonios odos reakcijos į pasirinktą kosmetiką rizikos sumažinimas jau yra didelis žingsnis kuriant vertingą, naudingą, maitinančią priežiūros ritualą.

Mūsų Kietojo plaukų kondicionieriaus sudėtyje yra kakavos sviesto ir augalų ekstraktų, t.y. apelsinų, mandarinų ir bergamočių eterinių aliejų. Jis tinka bet kokio tipo plaukams. Tai minkštinamoji-drėkinanti formulė, tad tikėkitės aukštos apsaugos nuo išorinių veiksnių ir nuostabaus drėkinimo.

Turime taip pat Regeneruojantį kietąjį kondicionierių, kuris puikiai tiks gaivaus citrinų eukalipto kvapo gerbėjams. Jis pagamintas, tarp kita ko, iš frakcionuoto kokosų aliejaus, kuris aprūpina plaukus daugybe vitaminų: B1, B2, B3, B6, C ir E. Neapsunkina jų, tačiau apsaugo nuo vandens praradimo ir suteikia sruogoms įspūdingo blizgesio.

Kaip prižiūrėti plaukus po plovimo?

Plaukų plovimas šampūnu yra pagrindinis plaukų priežiūros etapas, tačiau tai nereiškia, kad šis ritualas negali būti dar labiau praturtintas. Kad plaukai būtų sveiki, stiprūs, pamaitinti, be kondicionieriaus rekomenduojame taip pat plaukų aliejavimo procedūrą, pavyzdžiui, naudojant mūsų natūralų serumą. Internetinėje parduotuvėje rasite net tris variantus: mažo poringumo, vidutinio poringumo ir didelio poringumo plaukams. Tepkite jį ant sausų arba drėgnų plaukų (kaip jums patogiau). Rekomenduojame perskaityti šį straipsnį ir sužinoti daugiau apie plaukų aliejavimo procedūrą: „Plaukų aliejavimas nuo A iki Z“. Kaip atlikti plaukų aliejavimo procedūrą?”.

O plaukų galiukai? Jie mėgsta dvigubėti ir trigubėti – kaip ir „Cztery Szpaki“, kai nori pasirūpinti Jūsų plaukais. Mūsų neutralus Regeneruojantis serumas galiukams, nuostabaus citrininio eukalipto kvapo, rekomenduojamas stiprinti plaukų struktūrą ir apgaubti juos apsauginiu, maitinančiu sluoksniu.

TAIP PAT SKAITYKITE