Famisano

Kokia yra kieto vandens įtaka mūsų sveikatai?

Kietas vanduo

Žmogų sudaro 70–80% vandens, kuris yra pagrindinis tirpiklis. Jo pagalba organizme pernešama deguonis, fermentai, hormonai, druskos. Šiuo atžvilgiu ypač svarbi tampa cheminė vandens sudėtis: kuo daugiau jame priemaišų, tuo blogiau tirpsta naudingos medžiagos. Kad geriamasis vanduo duotų tik naudos organizmui, jis turi atitikti daugybę specialių parametrų, visų pirma, turėti optimalų kietumo lygį. Tokį lygį gali sureguliuoti tik vandens minkštinimo filtrai, kuriuos rasite jauritas.lt

Visiškai gryno vandens gamtoje nėra. Sąlytyje su kitais makro ir mikroelementais jis yra praturtintas įvairiais mineralais, ypač kalcio ir magnio druskomis. Būtent jų kiekis lemia tokią savybę kaip kietumas: kuo daugiau kalcio ir magnio druskų vandenyje, tuo jis kietesnis.

Kieto vandens poveikis mūsų organizmui

Įrodyta, kad kietas vanduo neigiamai veikia organizmą. Sąveikaujant su muilu susidaro „muilo šlakai“, kurie nenuplaunami nuo odos, ardo natūralią riebalinę plėvelę, saugančią nuo senėjimo ir nepalankių klimato veiksnių, užkemša poras, formuoja mikroskopinę plutą ant plaukų, taip sukelia bėrimą, niežulį, sausumą, pleiskanojimą. Oda ne tik per anksti sensta, bet ir tampa jautri dirginimui bei linkusi į alergines reakcijas.

Didelis kietumas pablogina geriamojo vandens organoleptines savybes, suteikia jam kartaus skonio ir neigiamai veikia virškinimo organus. Kalcio ir magnio druskos, susijungusios su gyvuliniais baltymais, kuriuos gauname su maistu, nusėda ant stemplės, skrandžio, žarnyno sienelių, apsunkina jų peristaltiką (susitraukimą), sukelia disbakteriozę, sutrikdo fermentų veiklą ir galiausiai nuodija organizmą. Nuolat vartojant padidinto kietumo vandenį, sumažėja skrandžio motorika ir organizme kaupiasi druskos.

Dėl vandens, perpildyto kalcio ir magnio jonais, labai kenčia širdies ir kraujagyslių sistema. Ilgalaikis kieto vandens naudojimas yra kupinas sąnarių ligų (artrito, poliartrito), akmenų susidarymo inkstuose ir tulžies takuose.Be to, kad kietas vanduo neigiamai veikia sveikatą, jis taip pat atneša daug rūpesčių kasdieniame gyvenime. Nepageidautina plauti indus ir skalbinius – indai nublunka, o audiniai greitai susidėvi. Didžiulės žalos padaroma buitinei technikai: boileriams, skalbimo mašinoms ir indaplovėms, elektriniams virduliams ir kavos aparatams. Kalcio ir magnio druskos, nusėdusios ant kaitinimo elementų, sudaro kietų kalkių nuosėdas (kalkių nuosėdas) ir gana greitai sugadina įrangą.

TAIP PAT SKAITYKITE