Kasdien apie ekstremalias situacijas mes negalvojame, bet kai jos įvyksta, geriau joms būti tinkamai pasiruošus. Būtų puiku, jei niekada nereikėtų griebtis pirmosios pagalbos vaistinėlės, bet gyvenime visko negalime nuspėti. Tokioms situacijoms tinkamai sukomplektuota pirmosios pagalbos vaistinėlė kartais gali išgelbėti net ir gyvybę. Taigi, čia pateiksime gaires, kaip tinkamai susikomplektuoti pirmosios pagalbos vaistinėlę patiems.
Užbėgant įvykiams už akių, turime pasakyti, kad patiems tai padaryti kainuos kur kas daugiau laiko, ieškant atskirų vaistinėlės elementų, ir, tikėtina, šiek tiek brangiau, tad norint sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų, yra ir kita išeitis – automobilinės vaistinėlės gali būti įsigyjamos ir internetu.
Prieš gilinantis į pirmosios pagalbos vaistinėlių komplektacijos sudėtį, verta pasidomėti pagrindine informacija. Pažiūrėkime, kas turėtų būti įtraukta į patį elementariausią rinkinį, kuris galiojo metų metus (iki šių metų).
Kas turėtų būti pagrindinėje pirmosios pagalbos vaistinėlėje, laikomoje namuose?
Kai kalbame apie namų vaistinėles, tai gana subjektyvus dalykas. Jei, pavyzdžiui, sergate astma ar diabetu, jūsų pagrindinės versijos pirmosios pagalbos vaistinėlė bus komplektuojama kitaip. Jei esate alergiškas vapsvų įgėlimams, į savo bazinę versiją taip pat pridėsite priemones kovai su alergija.
Taigi mes turime daug atskirų kintamųjų, tačiau pagrindinė esmė turėtų būti ta pati. Taigi sutelkime dėmesį į tuos pagrindus, kurie bus universalūs kiekvienam. Taip pat turėtume prisiminti, kad įrangos kiekis turėtų priklausyti nuo žmonių, kuriems gali prireikti pagalbos, skaičiaus. Namų pirmosios pagalbos vaistinėlę keturių asmenų šeimai komplektuosime kitaip nei pirmosios pagalbos vaistinėlę, pavyzdžiui, viengungiui. Turėdami pilną universalią vaistinėlę, turėtume į ją įtraukti elementus, reikalingus mums arba mūsų šeimos nariams, kurie turi specialių poreikių.
Žinoma, nepamirštame tokių įprastų vaistų kaip vaistai nuo pilvo pūtimo, skrandžio ar galvos skausmo, tepalai sąnarių skausmui ar patinimams malšinti ir pan.
Namų pirmosios pagalbos vaistinėlė gali būti atspirties taškas komplektuojant kitų tipų pirmosios pagalbos vaistinėles. Pavyzdžiui, automobilines.
Kokie elementai turėtų sudaryti automobilinę vaistinėlę?
Pagal senąją tvarką joje turėtų būti šie daiktai:
- sterilūs įvairaus dydžio pleistrai ir tvarsčiai,
- ruloninis pleistras,
- trikampio formos palaikomieji tvarsčiai,
- nesterilūs tvarsčiai,
- aštrios žirklės,
- specialios antklodės šilumai izoliuoti,
- instrukcija.
Pagal naująją tvarką prie šių daiktų turėtų būti pridėti ir:
- du turniketai (juos galite greitai ir patogiai įsigyti čia: https://torx.lt/produktai/turniketas-pirmos-pagalbos-vaistinelems-automobiliams/).
- šalčio maišeliai,
- kaukės saugiam dirbtiniam gaivinimui atlikti,
- spaudžiamasis tvarstis,
- vienkartinės pirštinės.
Kas nerekomenduojama automobilinėse pirmosios pagalbos vaistinėlėse?
Vaistinių preparatų nerekomenduojama laikyti pirmosios pagalbos vaistinėlėse, skirtose automobiliams. Jie turėtų būti kitoje vietoje, kurioje nebus veikiami ryškių temperatūrų skirtumų ir kitų išorinių veiksnių. Tai gali kainuoti nepageidaujamas reakcijas nukentėjusiesiems, netinkamai naudojant kai kurias priemones pirmosios pagalbos metu.
Kita šiurkšti klaida, kurią daro kone kiekvienas registruotos transporto priemonės savininkas, tai netinkamas automobilinės vaistinėlės vietos mašinoje pasirinkimas. Ji turėtų būti laikoma ranka pasiekiamoje vietoje, tačiau dažniausiai yra laikoma bagažinėje. Iš ten ją pasiekti nelaimės atveju dažnai yra sunku arba neįmanoma. Tai turėtumėte atsiminti.
Pasirūpinkite tinkama automobilinės vaistinėlės komplektacija jau dabar!