Agatas

Gera savijauta nėra privilegija – kokie tyrimai padeda ją įvertinti

Gera savijauta

Vis dažniau pastebite, kad gyvenimas tampa panašus į nespalvotą filmą? Kur dingo Jūsų energija, kodėl krito darbingumas? Susirūpinkite, jei tokia bloga būsena dažnėja. Atsakymą dabar greitai gali padėti rasti „Geros savijautos ištyrimo“ programa, atliekama „Medicina Practica“ laboratorijų tinkle.

Gerą savijautą net ir sunkiu metu įmanoma susigrąžinti, jeigu laiku imamasi efektyvių priemonių. Pirmiausia čia gali padėti speciali ištyrimo programa – vieną kartą paėmus kraujo atliekama net 11 svarbių tyrimų. Plačiau apie ją papasakojo „Medicina Practica“ laboratorijų tinklo laboratorinės medicinos gydytojas dr. Valdas Banys.

Kuo svarbi ir naudinga „Geros savijautos ištyrimo“ programa, koks jos išskirtinumas? 

Ši programa apima pačius svarbiausius gerą savijautą atspindinčius  tyrimus. Ne kiekvienas atskirai, o visi jie kartu gali atskleisti priežastis, kodėl pradingo jėgos, kodėl senka energija, atsirado bendras silpnumas, slogi nuotaika ir pan.

Tokia tyrimų programa padeda įvertinti bendrą žmogaus būklę. Jeigu visi rezultatai geri, tikėtina, kad nuovargio simptomų priežastis yra ne organinės kilmės. Galbūt tokiu atveju blogai jaučiamasi dėl emocinės būsenos, patiriamo streso, didelio kasdienių darbų tempo ir pan. 

Jeigu pastebimi pablogėję rodikliai, galima nustatyti kepenų, inkstų, skydliaukės pakenkimus, nusakyti, ar sutrikusi gliukozės, magnio, geležies vitamino D apykaita. Bendrasis hematologinis tyrimas leidžia apžvelgti kraujo ląsteles ir jų parametrus. Jų pakitimai atspindi daug skirtingų ligų – pavyzdžiui, infekcijas, uždegimą, mažakraujystę, mineralų ar vitaminų stoką, kraujavimų bei trombozių riziką.

Kam programa yra naudingiausia, kada ją reikėtų pasirinkti? 

Ypač verta išsitirti darbingo amžiaus žmonėms. Labai tinkamas metas pasinaudoti šia programa –žiemos periodas, kuomet mažai būname lauke, dienos trumpesnės. Šiuo metu gauname žymiai mažiau saulės spindulių, o kartu – ir vitamino D.

O verta profilaktiškai išsitirti? 

Taip, ši programa yra tinkama tirtis ir tuomet, jei net ir nejaučiame jokių ligos simptomų. Kai kurie susirgimai vystosi tyliai, ilgą laiką nesukelia jokio diskomforto, negalavimų, žmogus gali jaustis visiškai sveikas, o tyrimų rezultatuose jau stebėsime tendencingus pakitimus. 

Į kokius „Geros savijautos ištyrimo“ programos rodiklius itin reikėtų atkreipti dėmesį? 

Kiekvienas programos tyrimas yra svarbus ir prasmingas vertinant bendrą asmens sveikatos būklę. Visi tyrimai turi būti vertinami kompleksiškai, nors atskiri tyrimai dažniausia yra skirti konkrečiam tikslui. Pavyzdžiui, padidėjusi gliukozės koncentracija gali padėti įtarti gliukozės apykaitos sutrikimus: jos netoleravimą ar net cukrinį diabetą. Feritinas yra geležies atsargų parametras. Kai jo mažai, kyla geležies stokos mažakraujystės rizika. O štai tirotropinas (TTH) yra skydliaukės hormonas, kurį pirmiausia atliekame, kai ieškome jo kiekio sumažėjimo arba padidėjimo. Radus pakitimų nukreipiame tolimesniems išsamiems skydliaukės tyrimams. 

Kokių priemonių reikia imtis pablogėjus rodikliams?

Tai būtinai reikia aptarti su savo šeimos gydytoju. Tuomet jis galės pasakyti, ką daryti toliau. Jei pakitimai nebus labai reikšmingi, gydytojas patars tik koreguoti savo mitybą, poilsio režimą, paskirs vitaminų ar papildų. Nustačius reikšmingų pakitimų prireiks siuntimo konsultacijai pas atitinkamus specialistus, o tuomet laiku, kol liga neįsibėgėjo, bus paskirtas reikiamas gydymas.

Medicina practica“ laboratorijose pagal „Geros savijautos ištyrimo“ programą galima išsitirti daug pigiau iki 2023 m. sausio 31 d. Suspėkite dovanoti šios akcijos kuponą ir savo artimam žmogui. Naujuosius metus pasitikime sveiki!

PASIŪLYMAS: https://medicinapractica.lt/dovanokite-sveikata/

TAIP PAT SKAITYKITE