Natūralioji medicina itin populiari Rytų šalyse – Japonijoje, Indijoje, Kinijoje, Tibete ir kt., kuriose ji pirmiausia tarnauja ligų profilaktikai. Lietuvoje, deja, į natūraliosios medicinos specialistus dažnai kreipiamasi ne profilaktikos tikslais, o tada, kai jau sveikata beviltiškai suyra. Kita vertus, tendencija gerėja ir mūsų šalyje, vis daugiau žmonių renkasi natūraliąją mediciną, kuri gydo ne simptomus, o ieško ligą sukeliančių priežasčių, kurias pašalinus, žmogus pasveiksta iš esmės.
Neteisingas požiūris į sveikatą
Dažnam mūsų nuo pat mažens skiepytas ne visai teisingas požiūris į sveikatą ir ligų gydymą. Visuomenėje įprasta, jei skauda – išgerti vaistų nuo skausmo, jei pakilo temperatūra – vaistų nuo temperatūros. Kitaip sakant, slopinti simptomus. Bet juk ligos priežastis yra kita: temperatūra galėjo pakilti dėl uždegimo procesų, skausmas – dėl kitų patologijų. Temperatūra, skausmas – tai ligos išraiška, simptomai, bet ne priežastys.
Šiuolaikinis žmogus apie sveikatą dažniausiai susimąsto tik tada, kai organizmas pradeda siųsti stipraus skausmo, nuovargio signalus ar kitus nepakeliamus negalavimus. Jei nereaguojama ir į tai, galima susirgti rimta liga. Negydant ligos priežasties, o tik slopinant simptomus, jie gali atsinaujinti, o liga pereiti į kitą, sunkesnę fazę. „Džiugu, kad „mada“ nekreipti į save dėmesio po truputį traukiasi ir žmonės vis labiau ima rūpintis savo sveikata, domėtis ligų profilaktika,“ – sako biologinės medicinos ir diagnostikos centro „Natura Munda“ vadovė Daiva Aušra Earle. Akivaizdus pavyzdys – japonai, kurie daugybę metų pasaulyje pirmauja pagal gyvenimo trukmės ir kokybės rodiklius ir kurie itin didelį dėmesį skiria sveikam gyvenimo būdui, judėjimui, ligų prevencijai. Rytiečių supratimu, naudingiau neleisti sau susirgti, o ne gydyti sunkias, ilgo gydymo ir daugybės cheminių vaistų reikalaujančias ligas. Deja, lietuviai tarp kitų Europos Sąjungos (ES) šalių gyventojų ligų profilaktikai skiria mažiausiai pinigų ir laiko.
„Kol kas ir mūsų medicina, ir žmonės labiau orientuojasi į ligų gydymą, o ne jų profilaktiką. O juk sveikata reikėtų rūpintis, kol esi sveikas. Taip ne tik išsaugosime brangiausią turtą – sveikatą, bet ir nepatirsime materialinių nuostolių, kurie neišvengiami susirgus. Ką jau kalbėti apie tai, kad ligos dažnai nepraeina nepastebimai ir palieka mūsų organizme pėdsakų, o ir prarastą sveikatą ne visada gali pavykti sugrąžinti. Deja, bet kol kas gana dažnai tenka teikti pagalbą žmonėms, kurie jau sunkiai serga, kuriuos liga smarkiai išvargino. Kodėl nesikreipta anksčiau, kai buvo galima nustatyti ligą pačioje jos užuomazgoje ar jos išvengti?“ – retoriškai klausia medikė.
Tradiciniai diagnostikos metodai gali būti bejėgiai
Ligų amžius jaunėja, t.y. anksčiau tik vyresnei kartai būdingos ligos nustatomos jaunesniems, darbingo amžiaus žmonėms. „Blogiausia, kad net ir tradiciniai diagnostikos metodai šiandien ne visada leidžia pastebėti ligą ankstyvos stadijos. Pvz., ultragarsinis tyrimas (kitaip, echoskopija) ar tomografija gali rodyti, kad žmogus visiškai sveikas. Tačiau, pasitelkus naujausią 3D trimatę nelinijinę funkcinę biorezonansinę diagnostiką, gali paaiškėti, kad ląstelių lygiu jau vystosi, pvz., onkologinė liga, nes matomi ląstelių pakitimai (pvz., progresavusį onkologinį procesą matome 1 pav.). Kai procesas pastebimas laiku, reikia labai nedaug, kad žmogus nesusirgtų ir liga nesivystytų toliau“, – ankstyvosios diagnostikos svarbą pažymi centro vadovė D.A.Earle.
Taigi kompiuterinė 3D nelinijinė funkcinė biorezonansinė diagnostika gali padėti nustatyti ligas, funkcinius organų ar jų sistemų pakitimus pradinėse stadijose, kai dar nėra išreikštų ligai būdingų simptomų. „3D trimatė nelinijinė funkcinė biorezonansinė diagnostika mūsų klinikoje šiuo metu atliekama jau naujausio 2014 m. modelio aparatūra (3D Metatron 4025 Clinical), kurią šių metų balandžio mėnesio viduryje parsivežėme iš Prahoje vykusios mokslinės konferencijos. Jau galime patikrinti e-smogo (mobiliųjų telefonų, kompiuterių, kitų elektrinių prietaisų) sukeltą poveikį sveikatai. Šios diagnostikos patikimumo koeficientas siekia net 85–95 proc. ir patenka tarp pačių aukščiausių šiuolaikinėje medicinoje“, – pabrėžia pašnekovė. Kol kas toks prietaisas yra tik „Natura Munda“ centre.
Ką leidžia nustatyti 3D trimatė nelinijinė funkcinė biorezonansinė diagnostika?
Anot D.A.Earle, ši diagnostika (aparatu 3D Metatron 4025 Clinical, žr. 2 pav.) leidžia ne tik nustatyti funkcinius pakitimus, ligos diagnozę, bet ir sudaryti individualią gydymo programą, parenkant pacientui tinkamiausius vaistus (nes yra vaistų tinkamumo įvertinimas). Be to, aparatūroje įvesti kasos, žarnyno, skrandžio, plaučių, prostatos, krūtų, kiaušidžių ir kiti onkožymenys, kurie leidžia įtarti ankstyvas onkologinių ligų stadijas arba polinkį jomis sirgti.
2 pav. Aparatas 3D Metatron 4025 Clinical leidžia ne tik nustatyti funkcinius pakitimus, ligos diagnozę, bet ir sudaryti individualią gydymo programą
Pasirinktą organą gydytojas gali matyti trimatėje erdvėje iš visų pusių ir ištirti jo atskirus giliau esančius sluoksnius ir vertikaliai, ir horizontaliai. Svarbu, kad aparatūroje yra 2643 grafiniai organų ir audinių modeliai, taip pat ir visus žmogaus organus atitinkantys 3D trimačiai modeliai. Trimatę diagnostiką gydytojai pasitelkia tada, kai reikia ieškoti tikslaus ligos židinio, taip pat itin sudėtingais atvejais siekiant patikslinti diagnozę.
Taip pat programa leidžia nustatyti sunkiųjų metalų, mikroelementų organizme kiekius, sudaryti tikslią individualios mitybos programą, nes parodo maisto produktų toleravimą, nustato alergenus. „Alerginės ligos – taip pat šių dienų rykštė, o alergenus ne visada lengva nustatyti. Pvz., jauną mergaitę vargino paraudę, niežtintys tarpupirščiai. Mūsų klinikoje atlikus tyrimus paaiškėjo, kad ji alergiška poliplastikui. O juk ji mokykloje nuolat rašydavo plastikiniu rašikliu. Pakeitus jį ir pašalinus dirgiklį, mergaitė pasveiko net be gydymo“, – pasakoja centro vadovė.
Aparatu 3D Metatron 4025 Clinical įvertinama žmogaus psichoemocinė būklė, nes tai taip pat yra dažna ligų priežastis. Tai vienintelė tokio tipo diagnostikos galimybė Lietuvoje. Programoje įvestos 76 psichoemocinės būsenos (nerimas, liūdesys, pavydas, ironija, džiaugsmas ir kt.). Dažnai įvertinus psichoemocinę būseną galima nuspėti, kaip pacientas reaguos į stresą, kokia bus ligos eiga, o šios būsenos koregavimas gali pagelbėti sveikstant ar užbėgant ligoms už akių. Aparatūra turi ne tik išsamią paletę cheminių vaistų, vaistažolių, klasikinės homeopatijos preparatų, bet yra papildyta ir net 800 homeopatinių vaistų. Tai leidžia, esant reikalui, individualiai parinkti tinkamiausią gydymą.
Kodėl gydome homeopatija?
Homeopatinis gydymas siekia sveikatos, o ne simptomų nebuvimo ir jų slopinimo, ką tradicinė medicina vadina „ligos valdymu“. Todėl gydytojui homeopatui labai svarbios yra ligos priežastys. Homeopatija stiprina apsaugines organizmo jėgas, padėdama šalinti iš organizmo toksinus. „Homeopatija stimuliuoja organizmo apsaugines reakcijas ir dažniausiai neturi jokio šalutinio poveikio. Tai veiksmingas ir ekonomiškas gydymas, kaip ir laiku atlikta ligų diagnostika“, – pažymi „Natura Munda“ vadovė.
Labai dažnai vaistai gali neveikti taip, kaip norėtųsi, nes organizme būna sutrikęs rūgštinių ir šarminių medžiagų balansas (vyrauja rūgštinės medžiagos), o rūgštinė organizmo terpė palanki ligoms vystytis. „Todėl pirmiausia atkuriama rūgščių ir šarmų pusiausvyra, o vėliau, jei reikia, skiriamas gydymas, pvz., homeopatiniais preparatais“, – aiškina pašnekovė.
„Džiugu, kad sujungiant šią unikalią diagnostiką ir homeopatinį gydymą, galima pasiekti itin gerų rezultatų, gydant net ir labai sunkius ligonius. O svarbiausia – be šalutinių poveikių“, – teigia pašnekovė.
Homeopatinio gydymo išskirtinumas:
• dažniausiai neturi šalutinių poveikių žmogaus organizmui ir jo sistemoms;
• nežaloja inkstų, kepenų, kitų virškinamosios sistemos organų;
• gydant vieną organą, nesusargdina kito;
• veikia ligos priežastis, tad sveikstama iš esmės;
• taupo laiką, pinigus, ir, svarbiausia, sveikatą.
Keiskime požiūrį
Teigiama, kad žmogaus organizmo potencialas – mažiausiai 120 metų. Suprantama, kad žmogui svarbi ne tik ilga gyvenimo trukmė, bet ir jo kokybė, t.y. šviesus protas, gera atmintis, nevaržomi judesiai. Antraip ilgas gyvenimas taps tik našta. Kodėl žmogus gyvena daug mažiau? Pagrindinės priežastys yra stresas, pasyvus gyvenimo būdas, netaisyklinga mityba, nesveika aplinka ir, be abejo, ligos. Keiskime požiūrį. „Į profilaktiką investuoti pinigai atsipirks su kaupu, nes išvengsime ligų arba užčiuopsime jas pačioje užuomazgoje, kas garantuos visišką pasveikimą. O uždelsta sunki liga gali grėsti gyvybei, sukelti neįgalumą. Visiems žinoma tiesa, kad daug veiksmingiau ir gerokai pigiau tiek pačiam žmogui, tiek šalies ekonomikai ne gydyti ligas, o tausoti ir stiprinti sveikatą, skirti dėmesį ligų prevencijai. Belieka į tai orientuotis: plėsti žmonių žinias apie sveikatą, ugdyti suvokimą, kad itin aktualu profilaktiškai tikrintis, atliekant trimatę funkcinę diagnostiką ir kitus tyrimus bent kartą per metus“, – ragina D.A.Earle.