Hempo

Vitaminas B ir folio rūgštis senatvėje gali padėti regėjimui

Moterims vartojant vitaminus B6 ir B12 kartu su folio rūgštimi gali sumažėti rizika susirgti sunkia regėjimo liga amžinė makulos degeneracija (AMD), rodo Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktas tyrimas.
AMD yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl senyvi žmonės apanka. Geriausias žinomas šios ligos prevencijos būdas yra nerūkyti tabako.
Pastarojo meto tyrimai AMD susiejo su amino rūgšties homocisteino kiekiu kraujyje. Dideli homocisteino kiekiai yra siejami su kraujagyslių sienelių sutrikimu, o vitaminai B6 ir B12 su folio rūgštimi gali sumažinti homocisteino kiekį ir sustabdyti kraujagyslių funkcijų sutrikimus.
Klinikinis tyrimas, per kurį buvo naudojama kontrolinė grupė, apėmė 5442 vyresnes nei 40 metų moteris, kurios arba jau sirgo širdies ligomis, arba turėjo didelę tikimybę jomis susirgti. Pradedant tyrimą, 5205 moterys nesirgo AMD.
1998 metų balandį tiriamosioms atsitiktinės atrankos būdu buvo skirta placebo arba folio rūgšties (2,5 miligramo per dieną), vitamino B6 (50 miligramų per dieną) ir vitamino B12 (1 miligramas per dieną) mišinys. Toks gydymas truko iki 2005 metų liepos, o tų metų lapkritį buvo įvertinta, ar tiriamosios neserga AMD.
Per vidutiniškai 7,3 metų trukusį stebėjimą nustatyti 137 nauji AMD atvejai, įskaitant 70 sunkių. Iš visų šių atvejų 55 (įskaitant 26 sunkius) nustatyti toje 2607 moterų grupėje, kurios gavo maisto papildų, ir 82 atvejai (įskaitant 44 sunkius) placebo grupėje, kurioje buvo 2598 moterys.
Taigi, papildus vartojusios moterims tikimybė susirgti AMD buvo 34 procentais mažesnė, o kad išsivystys itin sunkios AMD formos, tikimybė buvo 41 procentu mažesnė. „Gydymo teikiami privalumai išryškėjo maždaug po dvejų stebėjimo metų ir išliko visą tyrimo laiką”, rašo tyrimo autoriai, kurių ataskaitą šią savaitę paskelbė žurnalas „Archives of Internal Medicine”.
„Šio tyrimo rezultatai yra stipriausi iki šiol gauti įrodymai, kurie paremia galimą teigiamą folio rūgšties ir vitamino B papildų poveikį AMD prevencijai”, rašo mokslininkai.
Pasak jų, gautieji rezultatai taikytini ankstyvoms susirgimo formoms ir todėl gali būti laikomi rekomendacijomis AMD rizikai sumažinti – tiek rizikai susirgti, tiek ir tikimybei, jog išsivystys sunki AMD forma. 
Tyrėjai taip pat pažymi, jog teigiamas vitaminų B ir folio rūgšties poveikis pasireiškia ne tik tuo, kad jie mažina homocisteino kiekį, tačiau ir veikdami kaip antioksidantai ir gerindami akies kraujagyslių veiklą, praneša  sciencedaily.com.


Savigydos pramonės asociacija

TAIP PAT SKAITYKITE