Trūksta energijos?
Pageidaujate geresnio miego ar norite geresnio virškinimo? Natūropatė Klaudija Vigier duoda patarimus, kaip to pasiekti, neatsižvelgiant į tai, koks Jūsų amžiaus.
Kalbant apie sveiką gyvenseną, visuomet lengviau pasikliauti specialiste, kuri pati atrodo tarsi sveikos gyvensenos reklama. 45 metų Klaudija Vigier atrodo taip, ko ir moko siekti.
Mes negalime pakeisti genų, tačiau galime daug ko išmokti iš Klaudijos, jei pasinaudosime jos patarimais.
„Visiems tinkančio metodo nėra“, – sako Klaudija. „Sveika mityba yra labai asmeniškas dalykas ir tai, kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Pavyzdžiui, sauna, kurią natūropatai laiko labai naudinga sveikatai, nėra tinkama visiems“.
Natūropatija išvertus reiškia „natūralus kelias“. Vokietijoje natūropatiją galima studijuoti universitete. Klaudija Vigier žinias gilino taip pat ir Prancūzijoje. Šiuo metu ji verčiasi privačia praktika Paryžiuje.
„Natūropatas dirba lygiagrečiai su tradicine medicina. Tokiu būdu pacientas gauna geriausią įmanomą priežiūrą. Natūropatija mus moko išlikti sveikais pačiais natūraliausiais būdais.“
Stiprina imunitetą
Klaudijos tėvas taip pat buvo natūropatas. Jos senelė sulaukė 91 metų amžiaus ir jai niekuomet neprireikė vaistų.
„Aš anksti supratau, kad raugintas ir fermentuotas maistas yra naudingas sveikatai.
Reguliatorius aš atradau prieš šešerius metus. Man tai buvo tas pats, kas atrasti Šventąjį Gralį. Man reguliatoriai yra tarsi įrankių dėžutė“, – entuziastingai aiškina Klaudija.
Pacientai dažniausiai kreipiasi į natūropatus, kai kiti gydymo metodai nepadeda.
„Reguliatoriai atkuria organizmo pusiausvyrą ir padeda jam išlikti sveikam. Ligas sukelia pažeista organizmo pusiausvyra.“
Pirmą kartą Klaudija rekomendavo reguliatorius pacientui, kurio skrandis nevirškino žalio maisto.
„Rezultatai buvo geri iš karto. Aš skiriu reguliatorius gydyti lėtiniams uždegimams, tokiems kaip sinusitas ar gerklės streptokokų sukeltos gerklės infekcijos, kurios paprastai gydomos antibiotikais. Dauguma kolitu sergančių pacientų savo maisto racioną apriboja valgydami tik ryžius. Tokiu būdu labai pablogėja gyvenimo kokybė!“
Klaudija taip pat gydo vėžiu sergančius pacientus.
„Aš, žinoma, nerekomenduoju nutraukti gydytojų rekomenduoto gydymo. Gydytojo nurodymų būtina laikytis. Tačiau reguliatoriai stiprina imunitetą ir padeda organizmui iškęsti, pavyzdžiui, chemoterapijos šalutinį poveikį.“
Viso gero, jaunyste, sveika menopauze
O kaip dėl amžinos jaunystės? Ar reguliatoriai ir šiuo atveju yra naudingi?
Gražus Klaudijos veidas šypteli.
„Tikrai taip. Moterims menopauzės metu ar po jos labai naudinga vartoti reguliatorius, nes jie atkuria hormonų pusiausvyros pokyčius ir ramina nervų sistemą. Daugelis menopauzę išgyvenančių moterų skundžiasi miego sutrikimais. Jei jūs blogai miegate, jūs esate nervingi ir jaučiatės nepailsėję, gali atsirasti dispepsija. Taip užburtas ratas sukasi, o priežasties nusakyti dažniausiai neįmanoma.
Natūropatai gydymą parenka neskubėdami, prieš tai užduoda daugybę klausimų, pavyzdžiui, kaip jūs sėdite, ant kokio čiužinio miegate, ar nevargina vidurių užkietėjimas…?
„Į mane kreipėsi 51 metų moteris, kenčianti nuo nemalonių karščio antplūdžių. Ji gausiai prakaituodavo naktimis, nuo prakaito permirkdavo paklodės ir dėl to negalėdavo miegoti. Moteris, kenčianti tokio pobūdžio negalavimus, gydytis hormonais nenorėjo. Tris dienas pavartojusi reguliatoriaus, ji taip gausiai prakaitavo, kad jos lova tapo panaši į baseiną. Tačiau tai buvo jos paskutinė košmarų naktis.“
Pasak Klaudijos, kai kurių pacientų požymiai paaštrėja pradėjus vartoti reguliatorius, tačiau jie greitai išnyksta.
„86 metų moteris turėjo skydliaukės problemų. Jai nepatiko reguliatorių skonis ir ji nenorėjo jų vartoti, todėl aš pasiūliau naudoti tirpalą tiesiai ant odos.
Ji pradėjo tirpalu purkšti kaklą. Po dviejų mėnesių gydytojas perpus sumažino jai skiriamų vaistų dozę.“
Nuovargis ar depresija?
„Jaunimas greitai pastebi pokyčius“, –sako Klaudija. „Vyresni žmonės turėtų būti kantresni. Kad simptomai sušvelnėtų, gali prireikti dviejų–trijų mėnesių.“
Mes nežinome, ar švarūs yra vaisiai ir daržovės, kuriuos įsigyjame įprastame prekybos centre.
„Tyrimais nustatyta, kad juose yra mažiau vitaminų ir antioksidantų, nei buvo prieš 50 metų. Jau vien per pastarąjį dešimtmetį pokyčiai buvo labai dideli ir daugeliu atveju, šie pokyčiai gali būti apibūdinami neigiama prasme. Žmonės jaučiasi pavargę po 24 valandas trukusios kelionės – taigi, kodėl nesuvalgius obuolio?“
Nuovargis ir depresija yra dažni užimtų žmonių palydovai. Daugelis jų turi dėmesio sutelkimo problemų ir netgi nesuvokia, kad jie serga depresija. Galbūt atėjo laikas pakeisti gyvenimo būdą, partnerį ar darbą, pradėti susitikinėti su draugais… Bet jūs esate per daug pavargęs.
„Beprasmiška raginti žmones eiti pasivaikščioti ar pradėti sportuoti, jei jie jaučiasi išsekę. Dažnai depresijos priežastis glūdi žarnyne. Reguliatoriai daugeliui žmonių padeda atgauti jėgas ir judėti į priekį.“
Dėl gamybos proceso, galima sakyti, kad reguliatoriai jau kartą buvo suvirškinti.
„Jie suteikia energijos bet kokio amžiaus žmonėms“. Kava ir kofeinas didina adrenalino kiekį. Tai tas pats, kas botagu raginti arklį bėgti greičiau ir greičiau. Reguliatoriai ilgam suteikia daugiau gyvybinių jėgų. Aš rekomenduočiau kiekvienam du kartus per metus suvartoti du buteliukus reguliatorių. Jie naudingi visiems.“
Neatsisakykite malonumų
Klaudijos šeima – tai vyras, du vaikai ir du šunys.
„Mano vyras – tai tarsi mano trečias vaikas“, – sako Klaudija.
O kaip Klaudija rūpinasi savimi?
„Aš medituoju kasdien po 20 minučių. Tiesiog patogiai atsisėdu ir užsimerkiu. Leidžiu savo mintims skristi tarsi debesėliams.“
„Aš taip pat nevalgau bet ko. Stengiuosi valgyti daug vaisių ir daržovių kasdien, vengiu baltos duonos. Negeriu daug kavos, nevalgau baltojo cukraus ir neužkandžiauju tarp pagrindinių valgių. Pakanka tris kartus per dieną tinkamai pavalgyti.“
Klaudija kartą per savaitę po pusdienį badauja.
„Tą dieną nieko nevalgau iki vidurdienio. Reguliarus badavimas suteikia daug energijos.“
Tačiau ji tikrai nėra griežto gyvenimo būdo šalininkė.
„Aš neatsisakau taurės vyno ar alaus prie valgio ar vakarėliuose. Man patinka skrudintos bulvytės, tačiau jų paragavusi, aš veju šalin kaltės jausmą.
Klaudija siūlo naudingą patarimą tiems, kas nori pakeisti savo mitybą. „Nėra prasmės iš karto drastiškai keisti mitybą. Pavyzdžiui, jei norite šokoladinio pyrago, pirmiausia suvalgykite džiovintą vaisių. Taip jūs suvalgysite mažiau pyrago, o laikui bėgant, pyrago norėsis vis mažiau.“
„Jei jūsų organizmas kasdien reikalauja plytelės šokolado, prieš mėgaudamiesi šokoladu, suvalgykite obuolį. Ir tai padeda!“ – tikina Klaudija.
„Bent kartą per savaitę leiskite sau save palepinti. Jei pradėsite atsisakyti skanumynų, jų norėsite vis labiau ir labiau.“
Kadangi Klaudija reguliariai laikosi dietos ir sportuoja, jai nereikia per daug nerimauti dėl savo svorio.
„Kasdien aš po valandą greitu žingsniu pasivaikštau su šunimis. Aš derinu jogos, jėgos treniruotes su tempimo pratimais. Jėgos pratimams aš naudoju savo kūno svorį. Anksčiau aš bėgiodavau, bet man pradėjo skaudėti kelius.“
Mes, suomiai, taip pat vadovaujamės natūropatų principais.
„Šiuo metu aš užsiimu šiaurietišku vaikščiojimu.“
5 Klaudijos sveiko gyvenimo patarimai
1. Visuomet būkite teigiamai nusiteikę. Tai nereiškia, kad turite būti naivūs ar nekreipti dėmesio į problemas. Visą laiką mums nutinka kokių nors nemalonių dalykų. Nepamirškite, kad gyvenimo kreivė kyla ir leidžiasi, blogus dalykus keičia geri. Problemos yra mūsų gyvenimo dalis.
2. Gerbkite ir mylėkite save tam, kad galėtumėte gerbti ir mylėti kitus. Nelyginkite nuolat savęs su kitais. Paprastai moterys, lygindamos save su kino žvaigždėmis ar ant žurnalų viršelių besipuikuojančiais modeliais, yra sau labai negailestingos. Supraskite, kad jūs esate nuostabi tokia, kokia esate.
3. Pasirinkite trumpalaikius tikslus – pakanka užsibrėžti tikslą pusmečiui. Jei per daug planuojate ateitį, nepastebite dabarties. Gyvenkite šia diena, nes nežinote, kas jūsų laukia rytoj.
4. Kasdien bent po 30 minučių sportuokite. Mankštindami savo kūną, mankštinate ir smegenis. Galvokite, ką valgote. Nedraudžiu jums valgyti mėsainių ir dešrelių, bet pasirūpinkite, kad jūsų mityba būtų visavertė.
5. Kasdien ką nors dovanokite. Tai gali būti šypsena ar gražūs žodžiai. Nusišypsokite kasininkei prekybos centre ir bendrakeleiviui autobuse. Neabejokite, kad suteiksite kitiems malonumo. Svarbu mokėti jausti malonumą.
Daugiau informacijos: